Електронний та паперовий військово-обліковий документ мають однакову юридичну силу: роз’яснює Міноборони
Директорат цифрової трансформації у сфері оборони Міністерства оборони України у роз’ясненні від 31.07.20241 надав роз’яснення щодо юридичної сили електронного та паперового військово-облікового документа. Зокрема, наявність у особи військово-облікового документа в електронній формі, наприклад, у відповідному застосунку мобільного телефона, або у вигляді роздрукованого військово-облікового документа з QR-кодом, є рівнозначним військово-обліковому документу у паперовій формі, оскільки усі вони мають однакову юридичну силу.
Відомство нагадало, що невиконання особою законного обов’язку мати при собі та пред’являти для перевірки військово-облікові документи є адміністративним правопорушенням, за вчинення якого передбачається покарання у вигляді штрафу згідно зі ст. 210 та 210 1 КпАП.
Процедура перевірки військово-облікових документів визначається Порядком проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період, затвердженим постановою КМУ від 16.05.2024 № 560 (далі — постанова № 560). І у постанові № 560 йдеться про перевірку відповідними уповноваженими працівниками військово-облікового документа, наявного в особи у паперовій та/або в електронній формі. Відповідні працівники, уповноважені перевіряти військово-облікові документи в електронній формі, оснащуються відповідними технічними засобами.
Однакова юридична сила паперового і електронного військово-облікового документа стосується не лише пред’явлення його для контролю співробітникам поліції чи ТЦК, а і для роботодавця. Зокрема, це стосується бронювання, про що відомство зазначає у цьому роз’ясненні. І, відповідно, на нашу думку, справедливо і для застосування норми ч. 2 ст. 24 КЗпП — при укладенні трудового договору громадянин зобов’язаний подати також і відповідний військово-обліковий документ.