Новости

Порядок забезпечення підручниками та посібниками здобувачів повної загальної середньої освіти: є зміни

08.07.2024
Тема: Освіта

Постановою КМУ від 13.06.2024 № 705 внесено зміни до:

  • Порядку забезпечення підручниками та посібниками здобувачів повної загальної середньої освіти і педагогічних працівників, затвердженого постановою КМУ від 23.01.2019 № 41 (далі — Порядок № 41);
  • Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для реалізації загальнодержавних заходів у сфері освіти, затвердженого постановою КМУ від 19.02.2020 № 131 (далі — Порядок № 131).

Зміни до Порядку № 41 Тут зміни, зокрема, такі.

1. Оновленим п. 7 Порядку № 41 встановлено, що визначення потреби в підручниках та посібниках у поточному навчальному році здійснюється відповідно до прогнозованої кількості здобувачів повної загальної середньої освіти з урахуванням їх максимальної кількості за наступні п’ять років, а також відповідно до фактичної кількості педагогічних працівників ЗЗСО, ЗПТО, заявок ЗФПО. Органи управління у сфері освіти обласних та Київської міської держадміністрацій (військових адміністрацій) (далі — держадміністрації) подають щороку не пізніше 15 травня МОН інформацію про прогнозовану кількість та не пізніше 15 листопада інформацію про фактичну кількість здобувачів повної загальної середньої освіти і потребу в підручниках та посібниках.

2. Оновленим п. 13 Порядку № 41 передбачено, що доставка підручників (крім електронних) та посібників до обласних книжкових баз (підприємств), визначених держадміністраціями, резервного фонду підручників (крім електронних) та посібників МОН здійснюється видавництвами, що їх друкують, протягом місяця з дня виготовлення тиражу відповідно до п.п. 2 п. 3 Порядку № 131.

У межах адміністративно-територіальних одиниць доставку, розвантаження, збереження, комплектування і отримання закладами освіти підручників та посібників організовують держадміністрації за кошти відповідних місцевих бюджетів протягом 15 календарних днів із дня надходження підручників та посібників.

Доставка підручників (крім електронних та виданих рельєфно-крапковим шрифтом чи збільшеним шрифтом, а також надрукованих за кошти юридичних та фізичних осіб), визначених за результатами конкурсних відборів, здійснюється до початку навчального року.

У разі видання підручників (крім електронних та виданих рельєфно-крапковим шрифтом чи збільшеним шрифтом) та посібників, визначених за результатами конкурсних відборів, у двох частинах (крім випадків, коли частини відповідають різним освітнім галузям) доставка першої частини здійснюється до початку навчального року, другої частини — до 20 грудня поточного року.

У разі видання підручників (крім електронних та виданих рельєфно-крапковим шрифтом чи збільшеним шрифтом) та посібників, визначених за результатами конкурсних відборів, більш як у двох частинах доставка першої частини здійснюється до початку навчального року, другої частини — до 1 жовтня поточного року, третьої — до 1 листопада поточного року, а всіх інших частин — до 20 грудня поточного року.

Зміни до Порядку № 131 Оновленим п.п. 2 п. 3 Порядку № 131 встановленою, що бюджетні кошти спрямовуються на доставку підручників (крім електронних) і посібників до обласних книжкових баз (підприємств), визначених органами управління у сфері освіти, держадміністрацій, резервного фонду підручників і посібників МОН, а також формування та зберігання цього фонду. Витрати на доставку підручників становлять до 5 відсотків їх загальної вартості.

Постанова № 705 набрала чинності 19.06.2024.

Календарь

На этой неделе
событий нет

Вверх
Закрыть
Заказать обратный звонок
Будет выполнено оформление подписки на выбранное издание
Телефон
Оформить
Вернуться
Закрыть
Извините, на выбранный вами период подписка не осуществляется. Для того чтобы задать свой вопрос звоните на наши контактные телефоны или воспользуйтесь формой обратной связи