Новости

Реєстрація платником ПДВ під час подання заяви про державну реєстрацію змін

02.07.2024
Тема:

Управління податкових сервісів ГУ ДПС у Вінницькій області інформує, що з 16 березня 2024 року набрав чинності Закон України від 23 лютого 2024 року № 3603-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо вдосконалення онлайн-комунікації з платниками податків та уточнення окремих положень законодавства» (далі - Закон № 3603).

Зокрема, в частині реєстрації платників ПДВ Законом №3603 узгоджено норми Податкового кодексу України (далі - Кодекс) з положеннями Закону України від 15.05.2003 № 755-ІУ «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань» (далі - Закон № 755), згідно з якими суб'єкти господарювання можуть зазначити прохання про добровільну реєстрацію платником ПДВ не лише під час державної реєстрації такої особи, але й під час подання заяви про державну реєстрацію змін до відомостей про юридичну особу або про фізичну особу - підприємця, що містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань (далі - Єдиний державний реєстр).

Згідно із статтями 17 та 18 Закону №755 таке прохання заявника зазначається у заяві про державну реєстрацію створення юридичної особи, фізичної особи - підприємця та заяві про державну реєстрацію змін до відомостей про юридичну особу, фізичну особу - підприємця, що містяться в Єдиному державному реєстрі.

Відповідна заява або відомості передаються до контролюючих органів у порядку, встановленому Законом №755.

Також Законом № 3603 узгоджено строки розгляду контролюючими органами заяв (відомостей) з положеннями пункту 183.9 статті 183 Кодексу, а саме, щодо таких заяв або відомостей перебіг триденного строку їх розгляду контролюючими органами розпочинається з дня, наступного за днем їх надходження до контролюючого органу (абзац п’ятий пункту 183.7 статті 183 Кодексу).

Календарь

На этой неделе
событий нет

Вверх
Закрыть
Заказать обратный звонок
Будет выполнено оформление подписки на выбранное издание
Телефон
Оформить
Вернуться
Закрыть
Извините, на выбранный вами период подписка не осуществляется. Для того чтобы задать свой вопрос звоните на наши контактные телефоны или воспользуйтесь формой обратной связи