Новости

Не ТЦУ єдиним: податок на доходи нерезидента відтепер може бути перевірений ДПС за період 7 років

02.07.2024
Тема:

З 01 липня 2024р. набрав чинності Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та Закону України «Про електронні комунікації» щодо рентної плати за користування радіочастотним спектром (радіочастотним ресурсом) України» №3721-IX від 21.05.2024р. (далі – Закон №3721).

Серед іншого, Законом №3721 внесено зміни до ст.102 «Строки давності та їх застосування»  ПКУ та визначено, що перевірки з питань застосування вимог п.141.4 ст.141 ПКУ можуть проводитися контролюючим органом у строк 2555 дня, що настає за останнім днем граничного строку подання податкової декларації (уточнюючої податкової декларації).

Тобто, відтепер, за загальним правилом контролюючий орган має право проводити перевірки податку на доходи нерезидента (який іноді називають податком на репатріацію) за період 7 років.

Аналогічно, і до ст.44 ПКУ було внесено зміни, та визначено, що платник зобов’язаний зберігати документи та інформацію, необхідні для здійснення податкового контролю відповідно до п.141.4 ст.141 ПКУ не менше 2555 днів (7 років).

У комплексі із призупиненням строків позовної давності, пов’язаним із «ковідним» карантином та введенням воєнного стану, вищезазначені законодавчі зміни загрожують платникам перевірками ДПС з питань податку на доходи нерезидента за «старі» періоди (фактично, починаючи із 2013р.).

Календарь

На этой неделе
событий нет

Вверх
Закрыть
Заказать обратный звонок
Будет выполнено оформление подписки на выбранное издание
Телефон
Оформить
Вернуться
Закрыть
Извините, на выбранный вами период подписка не осуществляется. Для того чтобы задать свой вопрос звоните на наши контактные телефоны или воспользуйтесь формой обратной связи