Новости

Удосконалення системи управління в державних наукових установах: ухвалено законопроєкт у першому читанні

07.06.2024
Тема:

Верховна Рада України ухвалила в першому читанні законопроєкт про встановлення ключових показників ефективності (KPI) діяльності керівників наукових установ й нового підходу до роботи.

Ключова ідея — встановлення конкретних цілей, результатів та ефективного менеджменту в науковій сфері, а також забезпечення оновлення і омолодження керівних кадрів.

Нині у Законі України «Про наукову і науково-технічну діяльність» відсутні підходи до оцінювання роботи керівників державних наукових установ.

Тож у новому законопроєкті будуть упроваджені основні показники роботи керівників наукових установ. Щоб оцінити, наскільки ці установи працюють ефективно, законопроєкт передбачає обов’язкове розроблення стратегій та напрямів їхнього розвитку, серед яких залучення грантових коштів для розвитку наукової установи й збільшення кількості молодих учених, зокрема на керівних посадах.

Серед нововведень:

➡️ запровадження стратегічного плану розвитку наукової установи. Керівник наукової структури перед тим, як вступити на посаду презентує власний стратегічний план та показує вектори розвитку наукової установи.

➡️ обов'язковість запровадження чітких KPI. Керівник наукової установи укладає контракт, де будуть закладені ключові показники його ефективності, серед яких:

  • рівень міжнародної науково-технічної співпраці науково-дослідних інститутів (НДІ), зокрема рівень залучення до виконання міжнародних грантів і проєктів;
  • рівень значимості результатів діяльності НДІ для потреб економіки та суспільства України, зокрема обсяг надходжень за відповідні дослідження до спеціального фонду;
  • рівень перспектив кадрового забезпечення, зокрема частки молодих учених в НДІ тощо. 

Для установ, орієнтованих на виробництво, додаються ще й такі KPI, як трансфер технологій, патентування й правова охорона інновацій. 

  • обмеження перебування на керівних посадах — строком до 10 років;
  • щорічна звітність. Раз на рік кожен керівник звітуватиме перед колективом і відповідним органом управління. У планах — окремий модуль у Національній електронній науково-інформаційній системі  для таких звітів;
  • врегулювання питання призначення керівника державної наукової установи під час воєнного стану.

Законопроєкт допоможе науковим установам забезпечити подальший розвиток, поліпшити управління та впровадити нові інноваційні ідеї. Для наукових працівників ухвалення рішення матиме на меті розширення впливу на траєкторію розвитку наукової установи.

Календарь

На этой неделе
событий нет

Вверх
Закрыть
Заказать обратный звонок
Будет выполнено оформление подписки на выбранное издание
Телефон
Оформить
Вернуться
Закрыть
Извините, на выбранный вами период подписка не осуществляется. Для того чтобы задать свой вопрос звоните на наши контактные телефоны или воспользуйтесь формой обратной связи