Новости

Право взаємодіяти з контролюючим органом у режимі відеоконференції

21.05.2024
Тема:

Центральне міжрегіональне управління ДПС по роботі з великими платниками податків повідомляє, що відповідно до пункту 2 розділу І Закону України від 23 лютого 2024 року № 3603-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо вдосконалення онлайн-комунікацій з платниками податків та уточнення окремих положень законодавства» (далі - Закон № 3603) пункт 17.1 статті 17 Податкового кодексу України (далі -Кодекс) доповнено новим підпунктом 17.1.18 стосовно того, що платник податків має право взаємодіяти з контролюючим органом у режимі відеоконференції у випадках, передбачених Кодексом, з метою надання усних пояснень.

Право взаємодіяти з контролюючим органом у режимі відеоконференції виникає у платників податків з 16.06.2024.

Згідно підпункту 86.7.2 пункту 86.7 статті 86 у разі отримання від платника податків у визначеному цим пунктом порядку заперечень до акта перевірки та/або додаткових документів і пояснень контролюючий орган зобов'язаний повідомити платника податків про дату, час та місце / спосіб розгляду матеріалів перевірки, у тому числі в режимі відеоконференції. 

Таке повідомлення надсилається платнику податків протягом двох робочих днів з дня отримання від нього заперечень та/або додаткових документів і пояснень, але не пізніше ніж за чотири робочі дні до дня їх розгляду. Інформація (повідомлення) про розгляд контролюючим органом, визначеним підпунктом 41.1.1 пункту 41.1 статті 41 цього Кодексу, матеріалів перевірки в режимі відеоконференції надсилається платнику податків в електронному вигляді в електронний кабінет.

Платник податків має право брати участь у розгляді матеріалів перевірки особисто або через свого представника, у тому числі в режимі відеоконференції, про що зазначає у поданих запереченнях. Безпосередньо під час розгляду матеріалів перевірки платник податків має право надавати письмові (крім випадків розгляду матеріалів перевірки у режимі відеоконференції) та/або усні пояснення з приводу предмета розгляду. (підпункт 86.7.3 пункту 86.7 статті 86 Кодексу).

Разом з тим згідно з підпунктом 2 пункту 11 розділу І Закону № 3603 вносяться зміни в абзац четвертий пункту 86.11 статті 86 Кодексу, а саме надана можливість для платника податків брати участь у розгляді заперечень, у тому числі в режимі відеоконференції під час розгляду заперечень за результатами документальних невиїзних позапланових електронних перевірок за заявою платника податків.

Наведені зміни розширюють можливості платників податків щодо способів участі в розгляді матеріалів перевірки та заперечень до акта перевірки, а саме доповнюють способи участі платників податків у розгляді матеріалів перевірки в режимі відеоконференції. 

Календарь

На этой неделе
событий нет

Вверх
Закрыть
Заказать обратный звонок
Будет выполнено оформление подписки на выбранное издание
Телефон
Оформить
Вернуться
Закрыть
Извините, на выбранный вами период подписка не осуществляется. Для того чтобы задать свой вопрос звоните на наши контактные телефоны или воспользуйтесь формой обратной связи