Новости

Хто є податковим агентом при виплаті лікарняних підприємцю? Податківці змінили позицію

20.05.2024
Тема:

Державна податкова служба України в ІПК від 05.04.2024 № 1874/ІПК/99-00-24-03-03 відповідала на такі запитання:

1. Хто є податковим агентом при виплаті лікарняних фізичній особі — підприємцю (далі— ФОП), та зобов’язаний сплачувати ПДФО та ВЗ?

2. Чи має ФОП сплачувати ПДФО та ВЗ з суми лікарняних, отриманих від ПФУ?

На думку податківців, саме ФОП має сплатити ПДФО та ВЗ з отриманої від ПФУ допомоги. Та додатково ще й відобразити цю допомогу у додатку 4ДФ до Податкового розрахунку з ознакою «127».

І це пояснюється тим, що робочі органи виконавчої дирекції ФСС при реалізації норм Закону про соцстрахування (у редакції, що діяла до 01.01.2023), а з 01.01.2023 органи ПФУ в частині загальнообов’язкового державного соціального страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності не здійснюють нарахування та виплату допомоги по тимчасовій втраті працездатності, а лише фінансують такі виплати шляхом перерахування коштів страхувальникам на підставі поданих заяв-розрахунків. А нарахування сум допомоги та їх виплату здійснюють безпосередньо страхувальники. І саме ФОП на себе подає заяву-розрахунок на отримання фінансування.

Тому, на думку податківців, самозайнята особа є щодо себе одночасно страхувальником і застрахованою особою, самостійно нараховує виплати, пов’язані з тимчасовою втратою працездатності, отримує фінансування на спеціальний рахунок. І як податковий агент зобов’язана своєчасно та в повному обсязі нараховувати, утримувати і сплачувати до бюджету ПФО, ВЗ та ЄСВ.

Отже, у самозайнятої особи, як податкового агента щодо доходу у вигляді допомоги по тимчасовій непрацездатності, відповідно до п. 51.1 ПКУ виникає обов’язок подавати контролюючому органу у строки, встановлені ПКУ для податкового кварталу, Податковий розрахунок.

До речі, податківці вказують, що зазначена позиція погоджена Мінфіном.

Календарь

На этой неделе
событий нет

Вверх
Закрыть
Заказать обратный звонок
Будет выполнено оформление подписки на выбранное издание
Телефон
Оформить
Вернуться
Закрыть
Извините, на выбранный вами период подписка не осуществляется. Для того чтобы задать свой вопрос звоните на наши контактные телефоны или воспользуйтесь формой обратной связи