Новости

Забезпечення прозорості місцевого самоврядування: ухвалено закон

20.05.2024

Законом України від 22.02.2024 № 3590-IX внесено зміни до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» від 21.05.1997 № 280/97-ВР (далі — Закон про МС). Перелічимо їх.

1. Уточнено, що порядок проведення першої сесії ради, порядок обрання голови та заступника (заступників) голови районної у місті, районної, обласної ради, секретаря сільської, селищної, міської ради, скликання чергової та позачергової сесій ради, призначення пленарних засідань ради, підготовки і розгляду питань на пленарних засіданнях, ухвалення рішень ради про затвердження порядку денного сесії та з інших процедурних питань, а також порядок роботи сесії визначаються регламентом ради з урахуванням вимог Конституції Україницього Закону, законів України «Про статус депутатів місцевих рад», «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» та інших законів. До прийняття регламенту ради чергового скликання застосовується регламент ради, що діяв у попередньому скликанні (оновлена ч. 15 ст. 46 Закону про МС). Ця норма набрала чинності з дня набрання чинності Законом № 3590.

2. Новими ч. 18 та 19 ст. 46 Закону про МС встановлено, що пленарне засідання ради транслюється в мережі Інтернет у режимі реального часу, крім випадків розгляду питань, що містять інформацію з обмеженим доступом відповідно до Закону України «Про доступ до публічної інформації». Ця норма набере чинності через 30 днів після закінчення воєнного стану.

Пленарне засідання ради підлягає відеофіксації з подальшим зберіганням відеозапису засідання не менше п’яти років. Відеозапис пленарного засідання ради оприлюднюється в частині, що транслюється відповідно до цього Закону, невідкладно після закінчення засідання, але не пізніше наступного дня після проведення засідання, на офіційному вебсайті ради чи в інший спосіб із забезпеченням відкритого доступу до відеозапису. Ця норма набирає чинності через 3 місяці після набрання чинності Законом № 3590.

Під час сесії ради депутати, посадові особи місцевого самоврядування, інші доповідачі зобов’язані використовувати державну мову відповідно до вимог Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної». Ця норма набрала чинності з дня набрання чинності Законом № 3590.

3. Оновлені ч. 9 та 10 ст. 47 Закону про МС встановлюють, що засідання постійної комісії скликається за потреби і є повноважним, якщо в ньому бере участь більше половини депутатів від загального складу комісії. Ця норма набрала чинності з дня набрання чинності Законом № 3590.

Засідання постійної комісії транслюється в мережі Інтернет у режимі реального часу та підлягає відеофіксації з подальшим зберіганням та оприлюдненням відеозапису засідання на умовах і в порядку, визначених ч. 18 ст. 46 Закону про МС. Ця норма набирає чинності через 3 місяці після набрання чинності Законом № 3590. Ця норма набирає чинності через 30 днів після закінчення воєнного стану.

За результатами вивчення і розгляду питань постійні комісії готують висновки і рекомендації. Висновки і рекомендації постійної комісії ухвалюються відкритим поіменним голосуванням більшістю голосів від загального складу комісії і підписуються головою комісії, а в разі його відсутності — заступником голови або секретарем комісії. Протоколи засідань комісії, в яких зазначаються результати поіменного голосування, підписуються головою і секретарем комісії. Проєкти порядку денного засідань постійної комісії ради, висновки і рекомендації постійної комісії, протоколи її засідань є відкритими та оприлюднюються і надаються на запит відповідно до Закону України «Про доступ до публічної інформації». Ця норма набрала чинності з дня набрання чинності Законом № 3590.

4. Нова ч. 10 ст. 60 Закону про МС передбачає, що публічна інформація у формі відкритих даних щодо об’єктів права власності тергромад сіл, селищ, міст, районів у містах, а також об’єктів їхньої спільної власності, що перебувають в управлінні районних і обласних рад, оприлюднюється та регулярно оновлюється, в тому числі за результатами інвентаризації, що проводиться згідно із законодавством, на єдиному державному вебпорталі відкритих даних та на офіційних вебсайтах ОМС відповідно до Закону України «Про доступ до публічної інформації». Норма набрала чинності з дня набрання чинності Законом № 3590.

ОМС мають у тримісячний строк із дня набрання чинності Законом № 3590 привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом (п. 2 розд. ІІ Закону № 3590).

Закон № 3590 набирав чинності з дня, наступного за днем його опублікування — 15.05.2024.

Календарь

На этой неделе
событий нет

Вверх
Закрыть
Заказать обратный звонок
Будет выполнено оформление подписки на выбранное издание
Телефон
Оформить
Вернуться
Закрыть
Извините, на выбранный вами период подписка не осуществляется. Для того чтобы задать свой вопрос звоните на наши контактные телефоны или воспользуйтесь формой обратной связи