Зміни до Положення про мистецьку школу
Наказом МКІП від 22.03.2024 № 227 внесено зміни до Положення про мистецьку школу, затвердженого наказом Мінкультури від 09.08.2018 № 686 (далі — Положення № 686).
1. Уточнено, що мистецькі школи — це заклади спеціалізованої мистецької освіти, які надають початкову мистецьку освіту. Мистецька школа є закладом освіти сфери культури, що здійснює свою діяльність у системі позашкільної освіти, входить до базової мережі закладів культури відповідно до Закону України «Про культуру». Мистецька школа за видом може бути музичною, художньою, хореографічною, хоровою, школою мистецтв тощо (оновлений п. 1 розд. І Положення № 686).
2. Оновленим п. 4 розд. ІІ Положення № 686 передбачено, що статут мистецької школи має містити повне найменування, включно з її видом, організаційно-правову форму, місцезнаходження, найменування засновника, визначати підпорядкованість, мету, напрями та основні завдання діяльності, структуру, права, обов’язки учасників освітнього процесу, а також порядок управління мистецькою школою, призначення її керівника, функції колективних органів управління та органів громадського самоврядування, порядок організації фінансово-господарської діяльності, використання майна, внесення змін і доповнень до статуту та інші відомості, внесення яких до статуту передбачено законодавством.
Вид мистецької школи зазначається у її найменуванні відповідно до абз. 3 п. 1 розд. I Положення № 686.
3. Виключено норми про те, що мистецька школа має право здійснювати освітній процес за наскрізними освітніми програмами (абз. 3 п. 8 розд. ІІ Положення № 686) та про те, що мистецька школа зобов’язана виконувати стандарти початкової мистецької освіти, затверджені Мінкультури (абз. 3 п. 9 розд. ІІ Положення № 686).
ЗВЕРНІТЬ УВАГУ! Натомість оновлений п. 2 розд. V Положення № 686 передбачає, що мистецька школа здійснює освітній процес за власними освітніми програмами, розробленими на основі типових освітніх програм, затверджених МКІП. Невід’ємним складником власної освітньої програми мистецької школи є навчальний план, що затверджується на весь термін навчання. На підставі освітньої програми мистецька школа щорічно складає та затверджує річний план роботи, річний навчальний план та розклад занять, що конкретизують організацію освітнього процесу у відповідному навчальному році.
4. Уточнено, що педагогічна рада мистецької школи формує систему та затверджує процедури внутрішнього забезпечення якості освіти, включаючи систему та механізми забезпечення академічної доброчесності, визначає порядок виявлення та встановлення фактів порушення академічної доброчесності, а також види академічної відповідальності (у тому числі додаткові та/або деталізовані) учасників освітнього процесу за конкретні порушення академічної доброчесності у відповідній мистецькій школі (оновлений абз. 6 п. 4 розд. ІІІ Положення № 686).
5. Уточнено, що педагогічні працівники зобов’язані забезпечувати досягнення учнями результатів навчання, визначених відповідними робочими навчальними програмами та освітніми програмами мистецької школи (оновлений абз. 19 п. 3 розд. IV Положення № 686).
6. У період дії воєнного стану або карантинних обмежень мистецька школа може здійснювати освітній процес із застосуванням дистанційних технологій та адаптувати власні освітні програми відповідно до можливостей організації навчання в такий період (новий абзац п. 1 розд. V Положення № 686).
7. Учні, які здобувають початкову мистецьку освіту за рахунок бюджетних коштів та учні, які отримують додаткові освітні послуги, утворюють загальний контингент учнів мистецької школи, який враховується при визначенні показників її діяльності (новий абзац п. 7 розд. VI Положення № 686).
Наказ № 227 набирає чинності з дня офіційного опублікування.