Новости

Затверджено Порядок прийняття, утримання, обслуговування та ведення обліку військових інженерно-технічних і фортифікаційних споруд

20.05.2024

Постановою КМУ від 07.05.2024 № 514 затверджено Порядок прийняття, утримання, обслуговування та ведення обліку військових інженерно-технічних і фортифікаційних споруд (далі — Порядок).

Порядок визначає механізм прийняття, утримання, обслуговування та ведення обліку військових інженерно-технічних і фортифікаційних споруд (далі — фортифікаційні споруди), будівництво яких здійснено державними замовниками (Міноборони, Державна спеціальна служба транспорту, обласні, Київська міська, районні військові (державні) адміністрації, військові адміністрації населених пунктів, Державне агентство відновлення та розвитку інфраструктури) відповідно до вимог постанови КМУ від 29.12. 2023 № 1415.

Фортифікаційні споруди, будівництво яких здійснено державними замовниками, можуть залишатися безпосередньо у сфері управління державного замовника або передаватися кінцевим балансоутримувачам на праві господарського відання чи оперативного управління через суб’єкти управління фортифікаційними спорудами, в межах території відповідальності яких здійснювалося будівництво.

Суб’єктами управління фортифікаційними спорудами визначені, зокрема: обласна, Київська міська, районна державна (військова) адміністрація, військова адміністрація населеного пункту, до сфери управління якої передається державним замовником фортифікаційна споруда.

Балансоутримувачем фортифікаційної споруди може стати будь-яка юридична особа публічного права, що визначена суб’єктом управління і на баланс якої буде передано фортифікаційну споруду.

Для кожної фортифікаційної споруди обов’язковим є складання паспорту за формою, затвердженою Міноборони. Паспорт має містити повну інформацію про фортифікаційну споруду, її основні елементи, заходи щодо її дообладнання та утримання.

Фортифікаційна споруда залишається у сфері управління державного замовника. В такому разі державний замовник протягом п’яти днів після завершення будівництва фортифікаційної споруди:

1) організовує підготовку паспорта фортифікаційної споруди;

2) визначає балансоутримувача;

3) забезпечує прийняття балансоутримувачем фортифікаційної споруди та повідомляє про це Міноборони та військовому командуванню, в межах території відповідальності якого розташована фортифікаційна споруда;

4) забезпечує взяття на облік фортифікаційної споруди.

Фортифікаційна споруда передається державним замовником. Тоді порядок дій такий.

1. Державні замовники після завершення будівництва фортифікаційної споруди протягом п’яти днів:

 • організовують підготовку паспорта фортифікаційної споруди;
 • повідомляють обласну, Київську міську державну (військову) адміністрацію про завершення будівництва.

2. Відповідна обласна, Київська міська державна (військова) адміністрація протягом п’яти днів після отримання повідомлення від державного замовника про закінчення будівництва:

 • ухвалює рішення про прийняття фортифікаційної споруди від державного замовника;
 • в разі потреби визначає відповідну районну державну (військову) адміністрацію, військову адміністрацію населеного пункту (за згодою), в межах території відповідальності якої здійснювалося будівництво фортифікаційної споруди, до сфери управління якої буде передана фортифікаційна споруда;
 • надає інформацію про визначеного суб’єкта управління державному замовнику та військовому командуванню, в межах території відповідальності яких здійснювалося будівництво фортифікаційної споруди.

3. Суб’єкт управління протягом п’яти днів після отримання рішення відповідної обласної, Київської міської державної (військової) адміністрації:

 • визначає балансоутримувача;
 • утворює комісію з приймання-передачі фортифікаційної споруди, до складу якої включає представників суб’єкта управління, державного замовника, балансоутримувача та військового командування, в межах території відповідальності якого розташована фортифікаційна споруда, та призначає її голову.

Комісія протягом десяти днів із дня утворення здійснює приймання фортифікаційної споруди від державного замовника та її передання до суб’єкта управління, оформлює акт приймання балансоутримувачем фортифікаційної споруди (додаток 1 до Порядку) та подає його на затвердження суб’єкту управління.

 • протягом п’яти днів з моменту отримання акта приймання балансоутримувач фортифікаційної споруди затверджує його та забезпечує взяття на облік фортифікаційної споруди, що належить до сфери його управління, про що повідомляє Міноборони та військовому командуванню, в межах території відповідальності якого розташована фортифікаційна споруда;
 • про зміну балансоутримувача суб’єкт управління, до сфери управління якого передана фортифікаційна споруда, протягом п’яти днів повідомляє Міноборони та військовому командуванню, в межах території відповідальності якого розташована фортифікаційна споруда.

Утримання Пунктом 8 Порядку визначено, що балансоутримувачі повинні забезпечувати утримання фортифікаційної споруди в стані, придатному для її використання за призначенням із запровадженням комплексу заходів організаційного, матеріально-технічного, фінансового та іншого характеру.

Утримання і обслуговування фортифікаційних споруд здійснюється за рахунок коштів державного бюджету, коштів місцевих бюджетів, передбачених на проведення заходів та робіт з територіальної оборони, а також інших джерел, не заборонених законодавством, зокрема:

 • фортифікаційних споруд, що перебувають у державній власності, — за рахунок коштів державного бюджету, передбачених обласним державним (військовим) адміністраціям, та субвенцій з місцевих бюджетів державному бюджету;
 • фортифікаційних споруд, що перебувають у комунальній власності, — за рахунок коштів місцевих бюджетів.

Передання ЗСУ Відповідно до п. 10 Порядку в разі потреби використання фортифікаційної споруди підрозділами ЗСУ для забезпечення здійснення заходів з безпеки та оборони фортифікаційна споруда передається за рішенням суб’єкта управління у тимчасове користування підрозділам ЗСУ, визначеним у зверненні військового командування, в межах території відповідальності якого розташована фортифікаційна споруда.

Передання балансоутримувачем фортифікаційної споруди у тимчасове користування підрозділу ЗСУ та повернення її балансоутримувачу, а також передання між підрозділами ЗСУ здійснюється згідно з актом приймання-передачі фортифікаційної споруди (додаток 2 до Порядку).

Утримання та обслуговування фортифікаційної споруди на час її тимчасового використання ЗСУ здійснюється у порядку, визначеному Міноборони.

Постанова № 514 набрала чинності 15.05.2024.

 

Календарь

На этой неделе
событий нет

Вверх
Закрыть
Заказать обратный звонок
Будет выполнено оформление подписки на выбранное издание
Телефон
Оформить
Вернуться
Закрыть
Извините, на выбранный вами период подписка не осуществляется. Для того чтобы задать свой вопрос звоните на наши контактные телефоны или воспользуйтесь формой обратной связи