Новости

Дії покупця в разі повернення передоплати після спливу 1095 днів

13.05.2024
Тема:

Податківці у категорії 101.15 ЗІР пояснили, яким чином покупець повинен відкоригувати ПК, сформований на підставі ПН, складеної постачальником на дату отримання попередньої оплати, у разі якщо повернення такої попередньої оплати відбувається після спливу 1095 к. дн. з дати її здійснення.

Зокрема, контролери нагадали, що відповідно до п. 192.1 ПКУ, у разі якщо після постачання товарів / послуг здійснюється будь-яка зміна суми компенсації їх вартості, включаючи наступний за постачанням перегляд цін, перерахунок у випадках повернення товарів / послуг особі, яка їх надала, або при поверненні постачальником суми попередньої оплати товарів / послуг, суми ПЗ постачальника та ПК отримувача підлягають відповідному коригуванню на підставі РК, складеного в порядку, встановленому для ПН, та зареєстрованого в ЄРПН. Водночас РК не може бути зареєстрований в ЄРПН пізніше 1095 к. дн. з дати складання ПН, до якої складений такий РК.

Разом з тим згідно з п.п. 192.1.1 ПКУ, якщо внаслідок такого перерахунку відбувається зменшення суми компенсації на користь платника податку — постачальника, то:

а) постачальник відповідно зменшує суму ПЗ за результатами податкового періоду, протягом якого був проведений такий перерахунок;
б) отримувач відповідно зменшує суму ПК за результатами такого податкового періоду в разі, якщо він зареєстрований як платник податку на дату проведення коригування, а також збільшив ПК у зв’язку з отриманням таких товарів / послуг.

Постачальник має право зменшити суму ПЗ лише після реєстрації РК в ЄРПН.

Проте податківці зауважили, що відсутність зареєстрованого в ЄРПН РК на суму попередньої оплати, яка повертається покупцю, не скасовує обов’язку покупця щодо коригування ПК, який був сформований на підставі ПН, складеної на суму такої попередньої оплати.

А отже, на думку контролерів, покупець має обрати один зі способів коригування ПК, залежно від дати складання ПН за фактом передоплати, а саме:

  • якщо ПН складена постачальником до 01.07.2015, то зменшення ПК здійснюється на підставі бухгалтерської довідки;
  • якщо ПН складена постачальником починаючи з 01.07.2015, то покупець має визначити ПЗ на суму ПДВ, яка була включена до ПК на підставі такої ПН, з використанням механізму, визначеного п. 198.5 ПКУ, та скласти і зареєструвати в ЄРПН відповідну ПН.

Календарь

На этой неделе
событий нет

Вверх
Закрыть
Заказать обратный звонок
Будет выполнено оформление подписки на выбранное издание
Телефон
Оформить
Вернуться
Закрыть
Извините, на выбранный вами период подписка не осуществляется. Для того чтобы задать свой вопрос звоните на наши контактные телефоны или воспользуйтесь формой обратной связи