Новости

Компенсація роботодавцям витрат на ЄСВ у зв’язку зі створенням нового робочого місця

13.05.2024
Тема:

Податківці в роз’ясненні в категорії 201.10 ЗІР пояснили, що постановою КМУ «Деякі питання надання роботодавцям компенсації ЄСВ на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за працевлаштування на нові робочі місця» від 18.03.2023 № 338 (далі—постанова № 338) запроваджено механізм компенсації витрат, пов’язаних зі сплатою ЄСВ у зв’язку зі створенням нового робочого місця. Зокрема, контролери зазначили, що постановою № 338 були затверджені:

Відповідно до п. 7 Порядку компенсації ЄСВ роботодавцям його дія поширюється на роботодавців (суб’єктів господарювання), які:

  • створюють нові робочі місця та працевлаштовують на них працівників шляхом укладення трудового договору;
  • протягом 12 місяців із дня укладення трудового договору з особою, працевлаштованою на нове робоче місце, щомісяця здійснюють виплату їй заробітної плати в розмірі не менше ніж 3 МЗП.

Якщо роботодавець забезпечив дотримання вимог, передбачених п. 7 Порядку компенсації ЄСВ роботодавцям, він має право протягом наступних 12 місяців на компенсацію фактичних витрат у розмірі 50 % суми нарахованого ЄСВ за відповідну особу за місяць, за який він сплачений, за умови збереження рівня заробітної плати в розмірі не менше ніж 3 МЗП за кожну таку особу.

У разі зменшення штатної чисельності працівників та/або фонду оплати праці роботодавець втрачає право на компенсацію.

Своєю чергою, згідно з п. 2 Порядку компенсації ЄСВ суб’єктам малого підприємництва його дія поширюється на роботодавців, які одночасно: є суб’єктами малого підприємництва; створюють нові робочі місця та працевлаштовують на них зареєстрованих безробітних шляхом укладення трудового договору.

Право на компенсацію у розмірі фактичних витрат має роботодавець, який працевлаштовує на нове робоче місце строком не менше ніж на два роки за направленням центру зайнятості зареєстрованих безробітних (п. 3 Порядку компенсації ЄСВ суб’єктам малого підприємництва).

Зареєстрований безробітний може бути працевлаштований у роботодавця з виплатою компенсації за нього один раз на п’ять років за умови, що він у відповідному п’ятирічному періоді не був працевлаштований будь-яким роботодавцем з наданням йому компенсацій, передбачених Законом України «Про зайнятість населення» від 05.07.2012 № 5067-VІ (крім професійного навчання, перепідготовки та підвищення кваліфікації безробітного) (п. 4 Порядку компенсації ЄСВ суб’єктам малого підприємництва).

Компенсація виплачується за кожен непарний місяць роботи з дня працевлаштування зареєстрованого безробітного. Загальна тривалість виплати компенсації становить 12 місяців упродовж наступних двох років (п. 6 Порядку компенсації ЄСВ суб’єктам малого підприємництва).

Відповідно до п. 9 Порядку компенсації ЄСВ суб’єктам малого підприємництва в разі звільнення працівника, за якого виплачувалася компенсація, до закінчення дворічного строку з дня працевлаштування з підстав, передбачених п. 1 ч. 1 ст. 36 КЗпП (припинення трудового договору за угодою сторін) або п. 1 ч. 1 ст. 40 КЗпП (розірвання трудового договору в разі змін в організації виробництва і праці, зокрема ліквідації, реорганізації, банкрутства або перепрофілювання підприємства, установи, організації, скорочення чисельності або штату працівників), сума виплачених коштів повертається у повному обсязі до бюджету ФСС на випадок безробіття або Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю залежно від джерела фінансування компенсації, крім випадку, коли на його робоче місце роботодавцем працевлаштовано іншого зареєстрованого безробітного за направленням центру зайнятості до закінчення дворічного строку.

Виплата компенсації зберігається в разі, коли іншого зареєстрованого безробітного працевлаштовано на місце звільненого працівника у строк, що не перевищує 60 к. дн.

Тривалість виплати компенсації та строк працевлаштування обчислюються сумарно з дати працевлаштування першого безробітного, враховуючи строки виплаченої компенсації та перерви між працевлаштуванням безробітних.

Календарь

На этой неделе
событий нет

Вверх
Закрыть
Заказать обратный звонок
Будет выполнено оформление подписки на выбранное издание
Телефон
Оформить
Вернуться
Закрыть
Извините, на выбранный вами период подписка не осуществляется. Для того чтобы задать свой вопрос звоните на наши контактные телефоны или воспользуйтесь формой обратной связи