Новости

Визначено гарантії працівників у разі передання суб’єкта господарювання

08.05.2024

ВРУ ухвалила Закон України від 25.04.2024 (далі — Закон), яким доповнено Кодекс законів про працю України від 10.12.1971 № 322-VIII ст. 361 щодо правонаступництва в трудових відносинах у разі передання суб’єкта господарювання.

Передання суб’єкта господарювання — це зміна власника підприємства, реорганізація (злиття, приєднання, поділ, перетворення), виділення, а також зміна власника / користувача майна або його частини, за яким стоїть організована група ресурсів, яку використовує роботодавець, зі збереженням виду економічної діяльності, яку провадив відчужувач.

У разі передання суб’єкта господарювання:

  • трудові відносини працівників продовжуються з набувачем. Права та обов’язки за трудовими договорами, що були між працівниками й відчужувачем, переходять до набувача;
  • статус і функції виборного органу первинної профспілкової організації (профспілкового представника), а якщо немає первинної профспілкової організації — вільно обраних та уповноважених представників (представника) працівників (далі — профспілка) зберігаються й підлягають виконанню на тих самих умовах, які були до переходу прав і обов’язків від відчужувача, з яким у працівників укладено трудові договори, до набувача.

Відчужувач і набувач зобов’язані не пізніше ніж за 10 робочих днів до передання суб’єкта господарювання поінформувати письмово або за допомогою технічних засобів електронних комунікацій профспілку про:

1) дату або орієнтовну дату передання суб’єкта господарювання;

2) причини передання суб’єкта господарювання;

3) правові, економічні та соціальні наслідки передання суб’єкта господарювання для працівників;

4) будь-які заходи, передбачені стосовно працівників.

Про зміни істотних умов праці, спричинених переданням суб’єкта господарювання, працівника має бути повідомлено не пізніше ніж за 2 місяці. У разі звільнення працівника через зміну істотних умов трудового договору на шкоду працівникові роботодавець вважається таким, що несе відповідальність за завершення трудового договору або трудових відносин.

Закон набере чинності з дня, наступного за днем його опублікування. Наразі його передано на підпис Президенту України.

Календарь

На этой неделе
событий нет

Вверх
Закрыть
Заказать обратный звонок
Будет выполнено оформление подписки на выбранное издание
Телефон
Оформить
Вернуться
Закрыть
Извините, на выбранный вами период подписка не осуществляется. Для того чтобы задать свой вопрос звоните на наши контактные телефоны или воспользуйтесь формой обратной связи