Новости

У МОЗ обговорили роботу центрів екстреної медичної допомоги

03.05.2024
Тема:

У Міністерстві охорони здоров’я під головуванням міністра Віктора Ляшка відбулася нарада щодо стану надання екстреної медичної допомоги в умовах війни. В ній взяли участь керівники Національної служби здоров’я України, Українського науково-практичного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф МОЗ України, очільники обласних департаментів охорони здоров’я і центрів екстреної медичної допомоги та медицини катастроф.

«Під час повномасштабної війни, постійних обстрілів й ворожих атак ефективна та якісна робота служб екстреної медичної допомоги є критично важливою. Це про збереження життя величезної кількості людей. Вдячний всім працівникам “екстренки” за самовіддану роботу за будь-яких обставин та ризиків власному життю. Зі свого боку робимо все, аби забезпечити всі умови для ефективної роботи центрів екстреної медичної допомоги по всій країні: працюємо над постійним оновленням автопарку, проводимо навчання кращим практикам за участю міжнародних фахівців, удосконалюємо маршрути пацієнта. Для ще кращого результату важливо обʼєднати зусилля дотичних інституцій на всіх рівнях. Спільна нарада сьогодні є майданчиком для дискусії та напрацювання дієвих рішень, — зазначив міністр охорони здоровʼя України Віктор Ляшко під час наради. — Вже зараз опрацьовуємо пропозиції щодо фінансування екстреної медичної допомоги в межах програми медичних гарантій на наступний рік. Це може бути або перегляд тарифу, або застосування нових коефіцієнтів, або зміна підходів до оплати на прифронтових територіях, в гірських районах та на територіях з низькою густотою населення. Плануємо фіналізувати все до початку липня».

Цьогоріч у межах Програми медичних гарантій екстрену медичну допомогу надають 25 закладів, які законтрактовані НСЗУ на загальну суму майже 10,5 млрд грн. 

Під час наради заслухали представників Сумського та Харківського обласних центрів екстреної медичної допомоги та медицини катастроф. Обидві області знаходяться у прифронтовій зоні, тому медики змушені працювати в екстремальних умовах. Через постійні обстріли та ракетні атаки є необхідність постійної передислокації пунктів базування та їх забезпечення альтернативними джерелами живлення та засобами інтернет-звʼязку.  

Окреме питання — коректне транспортування пацієнтів з інсультами та інфарктами до визначених у маршруті медичних закладів, які законтрактовані НСЗУ та де забезпечені умови для надання якісної медичної допомоги. Міністр Віктор Ляшко зазначив, що ситуація, коли пацієнта залишають у лікарні, в якій відсутні необхідні лікарські засоби або високотехнологічне обладнання для діагностики та лікування, є неприпустимою. Минулого року під головуванням міністра відбулася серія нарад з керівниками лікарень та обласних департаментів охорони здоров’я щодо результатів моніторингу якості, кількості та структури медичних послуг, які надаються хворим на гострий мозковий інсульт.

Цього року бачимо покращення ситуації. Так, за даними голови НСЗУ Наталії Гусак, наразі у майже 90% випадків за інфарктів та у більш ніж 97% випадків за інсультів працівники екстренки дотримуються сформованих маршрутів пацієнта.  

Також міністр доручив всім керівникам центрів екстреної медичної допомоги та медицини катастроф, які не готові до запуску системи екстреної допомоги за єдиним номером 112, протягом двох тижнів провести консультації з очільниками обласних військових адміністрацій для якнайшвидшого врегулювання проблемних питань. Єдина лінія екстреної допомоги, яка по суті обʼєднує в собі всі служби (101, 102, 103, 104), допоможе ефективніше надавати допомогу людям. Створення та впровадження системи 112 є одним із зобов’язань у рамках угоди про асоціацію з Європейським Союзом, а також у межах реалізації Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні, яка розроблена за ініціативи першої леді Олени Зеленської.

 

Календарь

На этой неделе
событий нет

Вверх
Закрыть
Заказать обратный звонок
Будет выполнено оформление подписки на выбранное издание
Телефон
Оформить
Вернуться
Закрыть
Извините, на выбранный вами период подписка не осуществляется. Для того чтобы задать свой вопрос звоните на наши контактные телефоны или воспользуйтесь формой обратной связи