Новости

Масштабуємо будівництво укриттів у закладах освіти: як громадам залучити додаткове фінансування

03.05.2024
Тема:

Наявність проєктно-кошторисної документації (ПКД) — одна з основних умов для отримання фінансування на будівництво та ремонт укриття. Усі громади, які подавалися на цьогорічну субвенцію, повинні були внести проєктну документацію в систему DREAM, щоб їх допустили до конкурсу. Детальніше про субвенцію ми розповідали тут.

Громади, які не отримають кошти на облаштування захисних споруд у школах, зможуть залучити їх від міжнародних партнерів або донорів, подавши проєкт на платформу DREAM. Головна умова — наявність проєктно-кошторисної документації на укриття. Що робити, якщо немає готового проєкту? Розповідаємо. 

Для того, щоб спростити громадам розроблення проєктно-кошторисної документації, у квітні МОН спільно з партнерами презентувало проєкти повторного використання. Їх можна адаптовувати під особливості кожного закладу освіти й у такий спосіб здешевлювати розроблення ПКД та економити час. 

Усі проєкти у вільному доступі на платформі «Моя Фортеця», яка є головним помічником для створення безпечних освітніх просторів. Обирайте пункт «Хочу укриття», після чого перейдіть у розділ «Садочки» або «Школи». Оприлюднені проєкти пройшли експертизу, мають фіксовану вартість і готові до використання. 

Завдяки підтримці Представництва Дитячого фонду ООН UNICEF Ukraine нині маємо 8 готових проєктів, які можна адаптувати під особливості кожного закладу освіти й використовувати повторно. Це проєктно-кошторисна документація на створення одноповерхових укриттів для садочків на 100, 150, 200 та 300 осіб і шкіл на 200, 300, 500, 700 осіб.

Також спільно з Buffett Foundation розробили 7 проєктів двоповерхових укриттів у школах на 200, 300, 500, 750, 1000 осіб та в дитячих садочках – на 200 та 300 осіб. Розроблена документація враховує потреби дітей і відповідає новим державним будівельним нормам.

Громади, обравши той проєкт, який їм підходить, зможуть скоротити час на розроблення ПКД до 1-1,5 місяця й витрачати кошти лише на геологічні роботи з привʼязкою до конкретної місцевості. У масштабах країни йдеться про 2 млрд грн економії та стандартизацію підходів для будівництва укриттів у всій Україні.

Якщо жоден із проєктів повторного використання не підійшов, потрібно замовити розроблення проєкту з нуля. Для цього треба звернутися до інженерів-проєктувальників. Рекомендації про внутрішнє оздоблення укриття, навігацію та облаштування можна переглянути в розділі «Загальні вимоги до укриттів». Незабаром на платформі будуть доступні всі проєкти, створені спільно з партнерами: вони на етапі завершення експертизи.

ВНОСИМО ПРОЄКТИ В СИСТЕМУ DREAM

Після адаптації проєктів до потреб закладу освіти громади можуть подаватися на платформу DREAM для залучення коштів від міжнародних партнерів чи приватних інвесторів. Тому важливо вже зараз вносити проєкти з ремонту або будівництва захисних споруд у систему, навіть якщо ви не отримали цьогорічну державну субвенцію. 

Команди МОН і DREAM продовжують навчати й надавати консультації та підтримку регіонам на всіх етапах. Зокрема, за кожною областю закріплено менеджера, який працює з громадами й обласними адміністраціями впродовж усього періоду подання заявок. 

Базові інструкції щодо реєстрації та подання заявки на платформу можна переглянути за покликанням. Якщо ви маєте запитання, переходьте в телеграм-чат «Моя Фортеця».

У 2023 році громади активно долучалися до співфінансування проєктів на укриття в закладах освіти, шукали інвестиції та підтримку серед донорських організацій. Очікуємо на залученість і цього року. Долучайтесь, навчайтесь і подавайте власні проєкти. Створюємо умови для якісного та безпечного навчання наших дітей разом.

Довідково. 1 квітня Міністерство освіти і науки України спільно з Міністерством розвитку громад, територій та інфраструктури України презентувало проєкт «Школа офлайн». Головна мета — забезпечити якнайбільше дітей, які поки навчаються дистанційно, якісною очною освітою, але лише за умови створення безпечних освітніх просторів.

Календарь

На этой неделе
событий нет

Вверх
Закрыть
Заказать обратный звонок
Будет выполнено оформление подписки на выбранное издание
Телефон
Оформить
Вернуться
Закрыть
Извините, на выбранный вами период подписка не осуществляется. Для того чтобы задать свой вопрос звоните на наши контактные телефоны или воспользуйтесь формой обратной связи