Новости

Національний банк завершує розроблення законопроєкту про систему страхування воєнних ризиків

01.05.2024
Тема:

Національний банк завершує розроблення законопроєкту про систему страхування воєнних ризиків в Україні та незабаром розпочне його обговорення з ринком й іншими стейкхолдерами. Про концепцію запровадження в Україні повнофункціональної системи страхування воєнних ризиків розповів директор Департаменту методології регулювання діяльності небанківських фінансових установ НБУ Сергій Савчук під час XIX Міжнародного форуму "Польсько-українські дні бізнесу".
 
Рада з фінансової стабільності в лютому 2024 року затвердила концепцію, розроблену за участю НБУ, Світового банку, Мінекономіки та Міністерства фінансів, зазначив Сергій Савчук. Нова система має забезпечити потреби в захисті широкого кола об’єктів різних галузей економіки від прямих "воєнних" втрат.
 
Концепцією передбачена трирівнева модель – локальні страховики та інші установи, які виконуватимуть агентські функції, а також спеціально створена державна агенція зі страхування воєнних ризиків. Надалі до системи приєднаються міжнародні перестраховики.
 
Відповідальність розподілятиметься між цими рівнями з допомогою визначених лімітів у порядку черговості.
 
"За нашими очікуваннями, вже цього року закон може бути прийнято, і ми розпочнемо розбудову системи, – анонсував Сергій Савчук. – Переваги, які отримають бізнес та населення, – це гарантії покриття прямих воєнних збитків і більша впевненість у завтрашньому дні. Держава зможе залучити нові інвестиції для розвитку економіки. Розраховуємо на конструктивний діалог з ринком".

Календарь

На этой неделе
событий нет

Вверх
Закрыть
Заказать обратный звонок
Будет выполнено оформление подписки на выбранное издание
Телефон
Оформить
Вернуться
Закрыть
Извините, на выбранный вами период подписка не осуществляется. Для того чтобы задать свой вопрос звоните на наши контактные телефоны или воспользуйтесь формой обратной связи