Новости

Продаж сільськогосподарської продукції нижче ціни придбання (звичайної ціни): яка ставка ПДВ?

30.04.2024
Тема:

У даній консультації розглянемо питання, яка ставка ПДВ має бути застосована у випадку донарахування ПДВ до мінімальної бази оподаткування, у випадку продажу сільгосппродукції.

З 1 березня 2021 року в разі постачання сільськогосподарської продукції, що відповідає кодам УКТЗЕД, наведеним у п.193.1 ст.193 Податкового кодексу України №2755-VI від 02.12.2010р. (далі – ПКУ), застосовується ставка ПДВ у розмірі 14 %.

Відповідно до п.188.1 ст.188 ПКУ база оподаткування операцій з постачання товарів/послуг визначається виходячи з їх договірної вартості з урахуванням загальнодержавних податків та зборів. При цьому база оподаткування операцій з постачання товарів/послуг не може бути нижче ціни придбання (звичайної ціни) таких товарів/послуг.

Згідно з п.15 Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом Міністерства фінансів України №1307 від 31.12.2015р. у разі постачання товарів/послуг, база оподаткування яких, визначена відповідно до ст.188 ПКУ перевищує фактичну ціну постачання таких товарів/послуг (зокрема, якщо база оподаткування визначається виходячи із ціни придбання товарів/послуг і перевищує суму постачання таких товарів/послуг, постачальник (продавець) складає дві податкові накладні:

  • одну – на суму, розраховану виходячи з фактичної ціни постачання,
  • іншу – на суму, розраховану виходячи з перевищення ціни придбання над фактичною ціною,
  • або може скласти не пізніше останнього дня місяця, в якому здійснено такі постачання, зведену податкову накладну з урахуванням сум податку, розрахованих виходячи з перевищення бази оподаткування над фактичною ціною, визначених окремо за кожною операцією з постачання товарів/послуг.

Відповідно до п.194.1 ст.194 ПКУ, операції, зазначені у ст.185 ПКУ, крім операцій, що не є об’єктом оподаткування, звільнених від оподаткування, та операцій, до яких застосовується нульова ставка та ставка 7 і 14 відсотків, оподатковуються за ставкою, зазначеною в пп. «а» п.193.1 ст.193 ПКУ, яка є основною, тобто ставка 20 відсотків.

Норми ПКУ не передбачають необхідності застосування різних ставок для однієї операції, зокрема, у випадку перевищення ціни придбання над ціною продажу. Тобто, відповідна ставка ПДВ застосовується до всієї операції. Така ж думка була висловлена ДПС в Узагальнюючій податковій консультації щодо особливостей оподаткування податком на додану вартість від’ємної різниці між ціною придбання (звичайною ціною) товару та ціною реалізації такого товару на експорт, що затверджено наказом Міністерства фінансів України №673 від 03.08.2018р.

Враховуючи вищевикладене, вважаємо, що при складанні податкової накладної на перевищення ціни придбання над ціною продажу (звичайною ціною), підприємство має застосовувати ставку ПДВ 14%.

Календарь

На этой неделе
событий нет

Вверх
Закрыть
Заказать обратный звонок
Будет выполнено оформление подписки на выбранное издание
Телефон
Оформить
Вернуться
Закрыть
Извините, на выбранный вами период подписка не осуществляется. Для того чтобы задать свой вопрос звоните на наши контактные телефоны или воспользуйтесь формой обратной связи