Новости

Через родичів на окупованій території тепер можуть звільнити з роботи: Рада ухвалила новий закон

29.04.2024
Тема:

 У роботодавців в Україні офіційно з’явиться нова підстава для звільнення працівників. 

Верховна Рада ухвалила закон, за яким людина може залишитися безробітною за те, що не повідомила роботодавця про родичів чи інших близьких осіб, які знаходяться на тимчасово окупованій території.

Так, народні депутати проголосували в цілому за законопроект 7731 про внесення змін до Кодексу законів про працю щодо встановлення додаткових підстав розірвання трудового договору з ініціативи роботодавця. 

У новій редакції статті 142 КЗпП містяться такі положення:

  • надання працівниками інформації щодо наявних у них зв’язків з фізичними особами, місце постійного проживання яких знаходиться на території держави-агресора або тимчасово окупованій території;
  • зобов'язання працівників про нерозголошення інформації з обмеженим доступом.

Роботодавець зможе звільнити працівника за невиконання ним правил, зазначених вище.

Окремо зазначається, що встановлення правил поведінки на підприємствах, в установах, організаціях, що мають стратегічне значення для економіки і безпеки держави, та/або об’єктах чи операторах критичної інфраструктури є обов’язковим.

Законом також передбачено ще одну нову підставу для відсторонення працівника від роботи роботодавцем. 

А саме: 

"Проведення службової перевірки роботодавцем, який віднесений до переліку об’єктів державної власності, що мають стратегічне значення для економіки і безпеки держави, та/або об’єктів чи операторів критичної інфраструктури".

При цьому КЗпП не містить визначення терміну "службова перевірка".

Таким чином, працівників зможуть звільняти за те, що вони не повідомили про родичів, які залишилися на тимчасово окупованій території.

Календарь

На этой неделе
событий нет

Вверх
Закрыть
Заказать обратный звонок
Будет выполнено оформление подписки на выбранное издание
Телефон
Оформить
Вернуться
Закрыть
Извините, на выбранный вами период подписка не осуществляется. Для того чтобы задать свой вопрос звоните на наши контактные телефоны или воспользуйтесь формой обратной связи