Новости

Чим скорочення чисельності працівників відрізняється від скорочення штату?

09.04.2024
Тема:

Про ці відмінності посадовці управління інспекційної діяльності у Запорізькій області розповіли під час інформаційно-роз’яснювальної роботи в одній із міських військових адміністрацій, куди завітали за зверненням працівника. Інспектори послалися на роз’яснення Міністерства праці та соціальної політики України, відповідно до якого, скорочення штату працівників і скорочення їх чисельності – це різні поняття. Чисельність працівників – це склад за списком, і скорочення чисельності працівників передбачає зменшення їх кількості.

Наприклад, у штатному розписі замість 7 штатних одиниць спеціалістів залишається 5, тобто зменшується певна кількість працівників однієї професії. Штат працівників – це сукупність посад, установлених штатним розписом підприємства чи установи. Тому скорочення штату являє собою зміну штатного розпису за рахунок ліквідації певних посад або зменшення кількості штатних одиниць за певними посадами. Наприклад, скорочується посада водія, інспектора з кадрів тощо. Проте скорочення як чисельності, так і штату працівників допускається лише в разі наявності змін в організації виробництва та праці (наприклад, удосконалення, покращення процесу виробництва, зменшення обсягу виробництва продукції, перепрофілювання підприємства, установи, організації тощо).

Календарь

На этой неделе
событий нет

Вверх
Закрыть
Заказать обратный звонок
Будет выполнено оформление подписки на выбранное издание
Телефон
Оформить
Вернуться
Закрыть
Извините, на выбранный вами период подписка не осуществляется. Для того чтобы задать свой вопрос звоните на наши контактные телефоны или воспользуйтесь формой обратной связи