Новости

Податковий комітет підтримав у першому читанні проєкт закону 11084 про так званий клуб білого бізнесу або «податкові няні».

05.04.2024
Тема:

Фактично цей клуб уже працює, оскільки Податковим кодексом встановлено критерії, за яких платники не включаються до плану-графіка проведення документальних перевірок, пише у своєму телеграм-каналі Ніна Южаніна. 

Але чомусь виникла потреба у додатковому виокремленні підприємств із високим рівнем добровільного дотримання податкового законодавства, щодо яких:

  • не будуть проводити планові документальні перевірки;
  • до 5 днів буде скорочено строки проведення камеральної та документальної перевірок (разом до 10 днів) для підтвердження бюджетного відшкодування ПДВ;
  • за 5 днів надаватимуться індивідуальні податкові консультації, інформація про податкові ризики та шляхи їх усунення.

Для чого це робиться?
Виглядає так, що для швидкого відшкодування ПДВ тим, хто в цьому зацікавлений (хоча до цього ми чули від влади, що в нас із відшкодуванням ПДВ все добре).

Що непокоїть?
Вперше в Податковому кодексі з’явиться норма про відсутність щодо платника рішення про відповідність критеріям ризиковості, яка досі була передбачена Постановою КМУ 1165 і застосовувалася для зупинення реєстрації податкових накладних.

В тому числі членами клубу білого бізнесу не зможуть бути платники, які на момент прийняття рішення про включення до реєстру мали заблоковані податкові накладні. 

Питання виникають і щодо того, за яким принципом визначався рівень податкового навантаження, особливо в частині площі власних або орендованих земельних ділянок не менше 500 га для платників єдиного податку четвертої групи (аграріїв).

Втім, за запевненням голови комітету, ця норма ще буде обговорюватися.

Календарь

На этой неделе
событий нет

Вверх
Закрыть
Заказать обратный звонок
Будет выполнено оформление подписки на выбранное издание
Телефон
Оформить
Вернуться
Закрыть
Извините, на выбранный вами период подписка не осуществляется. Для того чтобы задать свой вопрос звоните на наши контактные телефоны или воспользуйтесь формой обратной связи