Новости

Відхилення тендерної пропозиції учасника за відсутність в ЄДР інформації про кінцевого бенефіціара: зв'язок з рф

04.04.2024
Тема:

Хочемо показати цікавий кейс щодо відхилення 19.03.2024 ТП Учасника за відсутність в ЄДР інформації про кінцевого бенефіціара станом на 05.03.2024 або причому тут рф.

Цікаво, що протокол УО про відхилення Учасника був від 19.03.2024 року, у якому зазначено:

«Відповідно до інформації розміщеної у ЄДР, станом на 05.03.2024 у Учасника відсутні відомості щодо кінцевого(-их) бенефіціарного(-их) власника(-ів)».

В завантаженій пропозиції учасника ….«Інформація про необхідні технічні, якісні та кількісні характеристики предмета закупівлі», в стовпці «Інформація про технічні та якісні характеристики товару, що пропонується Учасником до постачання»….також виробником товару зазначено _____ (Німеччина)

В даних з реєстрів юридичних осіб-резидентів РФ компанія ________ (Німеччина) є також на 100% засновником чинного ООО «ЙОСТ-РУС» (ІІН ____________) (Місцезнаходження: 119530, м. Москва, вн.тер.г. Муниципальній Округ Очаково-Матвеевское, ш.Очаковское,б.32,стр.16).

Враховуючи вищевикладене, співпраця з даним Учасником, закупівля товарів виробником яких є суб’єкт господарювання, який є засновником компанії у РФ, яка здійснює бізнес-діяльність на території РФ, несе потенційні репутаційні ризики для Товариства.

Підстава для відхилення тендерної пропозиції учасника п. 44 Особливостей, а саме, учасник процедури закупівлі підпадає під підстави, встановлені пунктом 47 цих особливостей.

Цікаво, що в складі ТП Учасника дійсно поданий витяг з ЄДР, у якому не має інформації про кінцевого бенефіціарного власника (контролера) Учасника, але чи була в ЄДР була інформація про кінцевого бенефіціарного власника (контролера) Учасника саме на 19.03.2024 -дату прийняття рішення про відхилення ТП Учасника, а не станом на 05.03.2024 року)). 

Зрозуміло, що відхилили фактично, бо формально не могли ніяк, саме через те, що один з виробників запропонованого Учасником товару, має бізнес в рф.

Оскільки це закупівля одного з монополістів, то:

  • як і інші «монополісти», цей Замовник має так званий підрозділ безпеки і підрозділ комплаенс, один з яких відслідковує питання, у тому числі, стосовно рф… і має вплив на прийняття УО рішень;
  • навіть, якщо була б скарга на необґрунтоване відхилення ТП Учасника, і, рішення Комісії про задоволення скарги, «підрозділ безпеки Замовника або комплаенс» навряд погодив би визначення такого Учасника переможцем, значить шукали б за що відхилити зараз або чекали поки пройде строк дії ТП Учасника і відхилили б пізніше.

Календарь

На этой неделе
событий нет

Вверх
Закрыть
Заказать обратный звонок
Будет выполнено оформление подписки на выбранное издание
Телефон
Оформить
Вернуться
Закрыть
Извините, на выбранный вами период подписка не осуществляется. Для того чтобы задать свой вопрос звоните на наши контактные телефоны или воспользуйтесь формой обратной связи