Новости

Сплатили податок на інший рахунок — це з 16.03.2024 не біда! Без пені та штрафів

03.04.2024

Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо вдосконалення онлайн-комунікації з платниками податків та уточнення окремих положень законодавства» від 23.02.2024 № 3603-IX передбачено низку змін до ПКУ. Ці зміни набули чинності з 16.03.2024.

Зокрема, цікаві зміни відбулися у відповідальності за помилкову сплату податку на інший бюджетний рахунок. Тепер за певних умов можна обійтися без штрафу та пені.

Це відбулося завдяки появі нових норм у ПКУ, а саме п.п. 112.8.8 1 та п.п. 129.9.8:

ЦИТАТА. «112.8. Обставинами, що звільняють від фінансової відповідальності за вчинення податкових правопорушень та порушення іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, є:

<…>

112.8.8 1. помилкова сплата платником податків, у тому числі податковим агентом, грошового зобов’язання на інший бюджетний рахунок (без порушення законодавчо визначеного строку сплати податку або узгодженої суми грошового зобов’язання до бюджету). Умовою підтвердження таких обставин є вчинення платником дій, передбачених статтею 43 цього Кодексу, щодо повернення помилково сплачених грошових зобов’язань»

«129.9. Пеня не нараховується, а нарахована пеня підлягає анулюванню в таких випадках:

<…>

129.9.8. у разі помилкової сплати платником податків, у тому числі податковим агентом, грошового зобов’язання на інший бюджетний рахунок (без порушення законодавчо визначеного строку сплати податку або узгодженої суми грошового зобов’язання до бюджету). Умовою підтвердження таких обставин є вчинення платником дій, передбачених статтею 43 цього Кодексу, щодо повернення помилково сплачених грошових зобов’язань»

(п.п. 112.8.8та п.п. 129.9.8 ПКУ)

Отже, уникнути покарання можна, але за умови, якщо:

  • по-перше, на помилковий бюджетний рахунок податок, збір сплачено вчасно, тобто без порушення граничних строків і до того ж в повній сумі;
  • по-друге, платник звернувся до ДПС із заявою про повернення помилково сплачених грошових зобов’язань у порядку, передбаченому в ст. 43 ПКУ.

Ну от і добре. Канула в Лету багаторічна практика, коли в бюджет гроші надходили, але через помилкове зарахування не на той рахунок штрафи на платників все одно накладали.

Календарь

На этой неделе
событий нет

Вверх
Закрыть
Заказать обратный звонок
Будет выполнено оформление подписки на выбранное издание
Телефон
Оформить
Вернуться
Закрыть
Извините, на выбранный вами период подписка не осуществляется. Для того чтобы задать свой вопрос звоните на наши контактные телефоны или воспользуйтесь формой обратной связи