Новости

Мін’юст відтермінував упровадження порядку щодо бенефіціарів

01.04.2024
Тема:

Мін’юст наказом «Про внесення змін до наказу Міністерства юстиції України від 12 липня 2023 року № 2542/5» від 18.03.2024 № 727/5 (далі— наказ № 727/5) відтермінував початок дії наказу Мін’юсту від 12.07.2023 № 2542/5, який мав набути чинності з 01.04.2024, щодо процедури повідомлення Мін’юсту як держателя ЄДР про виявлення розбіжностей між отриманими суб’єктом первинного фінансового моніторингу в результаті здійснення належної перевірки та розміщеними в ЄДР відомостями про кінцевих бенефіціарних власників (далі — КБВ) та/або структуру власності юридичної особи. А саме, наказом № 727/5 відтерміновано до 1 вересня 2024 року впровадження:

  • Порядку повідомлення держателя Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців та громадських формувань про виявлення розбіжностей між отриманими суб’єктом первинного фінансового моніторингу в результаті здійснення належної перевірки та розміщеними в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців та громадських формувань відомостями про кінцевих бенефіціарних власників та/або структуру власності юридичної особи;
  • Порядку передачі держателем Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців та громадських формувань інформації про розбіжності між відомостями про кінцевих бенефіціарних власників та/або структуру власності юридичної особи, отриманими суб’єктом первинного фінансового моніторингу в результаті здійснення належної перевірки юридичної особи, та відповідними відомостями, розміщеними в зазначеному реєстрі, та про суб’єкта первинного фінансового моніторингу, яким виявлено такі розбіжності, до спеціально уповноваженого органу.

Це означає, що до 01.09.2024 не застосовуватимуться штрафи, передбачені ст. 35 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців та громадських формувань» від 15.03.2003 № 755-IV (далі — Закон № 755), за недостовірні дані про КБВ та/або структуру власності юридичної особи. Нагадаємо, що притягнення осіб до відповідальності за ці порушення здійснюється Мін’юстом, процедуру притягнення юридичної особи — резидента / фізичної особи — резидента, яка є засновником (учасником) юридичної особи та/або здійснює вирішальний вплив на її діяльність, до відповідальності та накладення штрафів за порушення у сфері державної реєстрації юросіб, встановлених згідно зі ст. 35 Закону № 755, визначає Порядок притягнення до відповідальності та порядок визначення розмірів штрафів за порушення у сфері державної реєстрації юридичних осіб, затверджений наказом Мін’юсту від 13.09.2023 № 3258/5.

Календарь

На этой неделе
событий нет

Вверх
Закрыть
Заказать обратный звонок
Будет выполнено оформление подписки на выбранное издание
Телефон
Оформить
Вернуться
Закрыть
Извините, на выбранный вами период подписка не осуществляется. Для того чтобы задать свой вопрос звоните на наши контактные телефоны или воспользуйтесь формой обратной связи