Новости

Чи може ФОП виїхати за межі України, мати там постійне місце проживання і одночасно здійснювати підприємницьку діяльність в Україні (чи потрібно закривати ФОП)?

20.03.2024
Тема:

ІПК ДПСУ від 13.01.2023 р. № 79/ІПК/99-00-24-03-03-06

ВІДПОВІДЬ ДПСУ (див. ІПК): Згідно з пп. 291.5.7 ПКУ не можуть бути платниками єдиного податку першої — третьої груп фізичні та юридичні особи — нерезиденти. Водночас нерезиденти — це фізособи, які не є резидентами України (пп. “в” пп. 14.1.122 ПКУ).

Таким чином, ФОП-єдинник, який ухвалив рішення про набуття статусу резидента країни перебування (іноземної держави), не може перебувати на спрощеній системі оподаткування‼️.

Підпунктом 163.2.2 ПКУ передбачено, що об’єктом оподаткування нерезидента є доходи з джерела їх походження в Україні, які остаточно оподатковуються під час їх нарахування (виплати, надання).

Відповідно до пп. 170.10.1 ПКУ доходи з джерелом їх походження в Україні, що нараховуються (виплачуються, надаються) на користь нерезидентів, оподатковуються за правилами та ставками, визначеними для резидентів.

Отже, дохід, отриманий фізособою-нерезидентом з джерела його походження в Україні, обкладається податком на доходи за правилами та ставками, визначеними для резидентів (з урахуванням особливостей, визначених деякими нормами р. IV Кодексу для нерезидентів), а також з урахуванням положень міжнародних договорів України про уникнення подвійного оподаткування.


Мій коментарій: 
Ніхто не забороняє бути «українським ФОПом» (навіть якщо українець за усіма критеріями Конвенції -вже є податковим резидентом іншої держави)… 

Але є нюанс… Такий ФОП не може знаходитися на єдиному податку. Тому, перед тим як казати «я не є податковим резидентом України» - порахуйте скільки це буде Вам коштувати.

Дійсно, податкова ж може просто обрахувати податок ФОП по ставці 18+1,5% (плюс штрафи, звісно). Замість звичних 5%. І це буде боляче.
 
Тому, якщо бажаєте все ж отримати «нерезидентський статус»
 (наприклад, щоб не звітувати про КІК як контролер) – закрийте ФОП до кінця року. І вже наступного року цей проблеми не буде…

Календарь

На этой неделе
событий нет

Вверх
Закрыть
Заказать обратный звонок
Будет выполнено оформление подписки на выбранное издание
Телефон
Оформить
Вернуться
Закрыть
Извините, на выбранный вами период подписка не осуществляется. Для того чтобы задать свой вопрос звоните на наши контактные телефоны или воспользуйтесь формой обратной связи