Новости

Позитивна податкова історія для ФОП, що керує кількома підприємствами

20.03.2024
Тема:

Як визначається кількість платників податку при застосуванні показників підпункту 2 пункту 3 Порядку зупинення реєстрації податкової накладної/ розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженого Постановою КМУ від 11 грудня 2019 року № 1165 (далі – Порядок зупинення), пункту 1 показників, за якими визначається позитивна податкова історія платника ПДВ, визначених додатком 2 Порядку зупинення, та коду 18 наказу ДПС від 11.01.2023 № 17 «Про затвердження довідника кодів податкової інформації»?

При застосуванні показників підпункту 2 пункту 3 Порядку зупинення реєстрації податкової накладної/ розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 11 грудня 2019 року № 1165 (далі – Порядок зупинення), пункту 1 показників, за якими визначається позитивна податкова історія платника ПДВ, визначених додатком 2 Порядку зупинення, та коду 18 ДПС від 11.01.2023 № 17 «Про затвердження довідника кодів податкової інформації» для визначення кількості платників податків, де керівник займає аналогічну посаду, беруться до уваги суб’єкти господарювання, які є платниками будь-яких податків.

Порядком зупинення реєстрації податкової накладної/ розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 11 грудня 2019 року № 1165 (далі – Порядок зупинення), передбачено проведення автоматизованого моніторингу відповідності платників податку, якими складено та направлено на реєстрацію податкові накладні/розрахунки коригування до Єдиного реєстру податкових накладних (далі – ЄРПН), та операцій, відображених у податковій накладній/розрахунку коригування, критеріям оцінки ступеня ризиків.

Пункт 2 ознак безумовної реєстрації застосовується у разі коли, за результатами автоматизованого моніторингу, поданої для реєстрації в Реєстрі податкової накладної/розрахунку коригування, обсяг постачання, зазначений платником податку в податкових накладних/розрахунках коригування (крім розрахунків коригування, поданих для реєстрації в іншому місяці, ніж місяць, в якому вони складені), зареєстрованих в ЄРПН в поточному місяці, з урахуванням поданої для реєстрації в ЄРПН податкової накладної/розрахунку коригування, становить менше 500 тис. грн. за умови, що обсяг постачання товарів/послуг, зазначений у них у поточному місяці за операціями з одним отримувачем - платником податку, не перевищує 50 тис. грн., сума ПДВ з вироблених в Україні товарів (робіт, послуг), сплачена у попередньому місяці, становить більше 20 тис. грн., та керівник - посадова особа такого платника податку є особою, яка займає аналогічну посаду не більше ніж у трьох (включно) платників податків.

Відповідність суб’єкта господарювання пункту 1 показників, за якими визначається позитивна податкова історія платника ПДВ, що визначені додатком 2 Порядку зупинення, настає за умов, що обсяг постачання, зазначений платником ПДВ в податкових накладних/розрахунках коригування (крім розрахунків коригування, поданих для реєстрації в іншому місяці, ніж місяць, в якому вони складені), зареєстрованих в ЄРПН у поточному місяці, з урахуванням поданої для реєстрації в ЄРПН податкової накладної/розрахунку коригування не перевищує 1 млн. грн. за умови, що обсяг постачання товарів/послуг, зазначений у них у поточному місяці за операціями з одним отримувачем - платником ПДВ, не перевищує 100 тис. грн., та керівник - посадова особа такого платника податку є особою, яка займає аналогічну посаду не більш як у трьох (включно) платників податків.

Код 18 Довідника, затвердженого наказом ДПС від 11.01.2023 № 17 «Про затвердження довідника кодів податкової інформації», відповідно до абзацу другого пункту 8 додатку 1 до Порядку зупинення, застосовується у разі, коли керівник та/або особа, яка має право підпису (посадова особа платника податку), є особою, яка займає аналогічну посаду більше ніж у п’яти (включно) платників податку.

При застосуванні вищезазначених показників для визначення кількості платників податків де керівник займає аналогічну посаду, беруться до уваги суб’єкти господарювання, які є платниками будь-яких податків.

Календарь

На этой неделе
событий нет

Вверх
Закрыть
Заказать обратный звонок
Будет выполнено оформление подписки на выбранное издание
Телефон
Оформить
Вернуться
Закрыть
Извините, на выбранный вами период подписка не осуществляется. Для того чтобы задать свой вопрос звоните на наши контактные телефоны или воспользуйтесь формой обратной связи