Новости

Компенсація аграріям за гуманітарне розмінування сільгоспземель

18.03.2024
Тема:

Кабмін постановою від 12.03.2024 № 284 затвердив Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення компенсації витрат за гуманітарне розмінування земель сільськогосподарського призначення (далі — Порядок № 284), який визначає механізм отримання аграріями компенсації із державного бюджету за гуманітарне розмінування сільськогосподарських земель (далі — компенсація).

Зокрема, відповідно до п. 3 Порядку № 284 право на компенсацію матимуть юридичні особи незалежно від організаційно-правової форми або ФОП, які виробляють товарну сільськогосподарську продукцію на земельних ділянках, які перебувають у їх власності, та/або на орендованих ними земельних ділянках сільськогосподарського призначення (далі — сільськогосподарські товаровиробники), а також сільськогосподарські товаровиробники, які є сертифікованими операторами протимінної діяльності відповідно до вимог Закону України «Про протимінну діяльність в Україні» від 06.12.2018 № 2642-VIII.

Компенсація здійснюється на безповоротній основі за фактично надані сертифікованими операторами протимінної діяльності послуги з розмінування земельних ділянок сільськогосподарського призначення в поточному році у розмірі 80 % вартості таких послуг за бюджетні кошти та 20 % — за кошти сільгосптоваровиробників.

Компенсація не надаватиметься сільгосптоваровиробнику (п. 6 Порядку № 284):

  • щодо якого порушено справу про банкрутство, та/або якого визнано банкрутом, та/або який перебуває на стадії припинення та/або ліквідації;
  • який має податковий борг станом на 1 число місяця, що передує місяцю, в якому надійшов запит від Центру гуманітарного розмінування;
  • який віднесений до юридичних або фізичних осіб, до яких застосовуються спеціальні економічні та інші обмежувальні заходи (санкції) згідно з відповідними рішеннями Ради національної безпеки і оборони України, введеними в дію указами Президента України щодо застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій) відповідно до Закону України «Про санкції» від 14.08.2014 № 1644-VII;
  • кінцевим бенефіціаром якого є громадянин держави, визнаної Україною державою-агресором або державою-окупантом, та/або особа, яка належить або належала до терористичних організацій, юридична особа, в якій особа, яка належить або належала до терористичної організації, є учасником (акціонером, членом) або кінцевим бенефіціаром.

Компенсацію надають одноразово за розмінування кожної земельної ділянки. Для отримання компенсації сільгосптоваровиробники мають подати заявку на отримання компенсації (далі — заявка) за формою, наведеною в додатку 1 до Порядку № 284. Заявка формується програмними засобами Державного аграрного реєстру відповідно до Порядку ведення та адміністрування Державного аграрного реєстру, затвердженого постановою КМУ від 02.06.2021 № 573.

Заявки в поточному році подають до 15 листопада, і їх розглядають в порядку черговості.

Порядок № 284 набуде чинності з 15.03.2024, але не раніше дня офіційного опублікування (станом на 14.03.2024 не опублікований).

Календарь

На этой неделе
событий нет

Вверх
Закрыть
Заказать обратный звонок
Будет выполнено оформление подписки на выбранное издание
Телефон
Оформить
Вернуться
Закрыть
Извините, на выбранный вами период подписка не осуществляется. Для того чтобы задать свой вопрос звоните на наши контактные телефоны или воспользуйтесь формой обратной связи