Новости

Фізична особа може бути одночасно і підприємцем і найманим працівником?

08.03.2024
Тема:

Громадянин України відповідно до ст. 42 Конституції України, має право на підприємницьку діяльність, яка не заборонена законом.

Якщо ви працюєте найманим працівником, як найманий працівник і вирішили зареєструвати собі ФОП (прикладом може бути закладництво торгівля в інтернеті) обмеження існують лиш для працівників які залучені в державному секторі, такі як: працівники СБУ та Нацполу, працівники суду на нотаріату, органи місцевого самоврядування, військовослужбовці тощо.
Якщо ви працюєте як найманий працівник в приватній установі або в комунальній організації (наприклад, працівник рядовий КНП) вам не заборонено зареєструвати ФОП.

Разом з тим найманий працівник – це фізична особа, яка безпосередньо власною працею виконує трудову функцію згідно з укладеним з роботодавцем трудовим договором (контрактом) відповідно до закону (пп. 14.1.195 ПКУ).

Тож трудовий договір укладається роботодавцем з фізичною особою, а не з ФОПом.

Календарь

На этой неделе
событий нет

Вверх
Закрыть
Заказать обратный звонок
Будет выполнено оформление подписки на выбранное издание
Телефон
Оформить
Вернуться
Закрыть
Извините, на выбранный вами период подписка не осуществляется. Для того чтобы задать свой вопрос звоните на наши контактные телефоны или воспользуйтесь формой обратной связи