Новости

Виплата компенсації за невикористану відпустку мобілізованим працівникам: роз’яснення Держпраці

28.02.2024

Управління інспекційної діяльності у Кіровоградській області Південно-Східного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці на своєму сайті1 розмістило роз’яснення щодо виплати компенсації за невикористану відпустку мобілізованим працівникам.

Нагадано, що згідно із Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо впорядкування надання та використання відпусток, а також інших питань» від 22.11.2023 № 3494-IX працівникам, призваним на строкову військову службу, військову службу за призовом осіб офіцерського складу, військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, військову службу за призовом осіб серед резервістів в особливий період або прийнятим на військову службу за контрактом, на їхнє бажання та на підставі заяви виплачують грошову компенсацію за всі не використані ними дні щорічної відпустки, а також додаткової відпустки працівникам, які мають дітей або повнолітню дитину з інвалідністю з дитинства підгрупи А I групи (ст. 24 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР).

Таку заяву працівник подає не пізніше останнього дня місяця, у якому працівника увільнено від роботи у зв’язку з призовом на військову службу. Компенсують усі дні невикористаних відпусток, накопичені на дату початку служби. Зароблені дні щорічної відпустки визначають пропорційно відпрацьованому періоду, за який працівник не відгуляв відпустки. Відпустку «на дітей» компенсують у повному обсязі.

Не компенсують відпустки за вагітністю та пологами, додаткові відпустки у зв’язку з навчанням, творчі відпустки, «чорнобильські» відпустки, додаткові відпустки учасникам бойових дій, відпустку при народженні дитини.

Календарь

На этой неделе
событий нет

Вверх
Закрыть
Заказать обратный звонок
Будет выполнено оформление подписки на выбранное издание
Телефон
Оформить
Вернуться
Закрыть
Извините, на выбранный вами период подписка не осуществляется. Для того чтобы задать свой вопрос звоните на наши контактные телефоны или воспользуйтесь формой обратной связи