Новости

Надання ФОП систематичної поворотної фінансової допомоги не є підставою анулювання платника ЄП

26.02.2024
Тема:

В контексті норми п. п. 6 п. п. 291.5.1. п. 291.5. ст. 291 ПК України, законодавець пов'язує заборону на здійснення діяльності суб'єктами господарювання - платниками єдиного податку із здійсненням діяльності саме у сфері фінансового посередництва, а не з наданням фінансових послуг.

Відтак, суд приходить до висновку, що фізична особа-підприємець, надаючи позику не втратив права перебування на спрощеній системі оподаткування.

Рішення від 15.02.2023 № 360/934/22 Луганський окружний адміністративний суд

Надання поворотної фінансової допомоги іншій особі, в контексті абз. 3 ст. 333 Господарського кодексу України, може розцінюватись як фінансове посередництво, виключно в разі отримання та перерозподілу фінансових коштів. Проте, надана ФОП позика не була пов'язана з отриманням та перерозподілом коштів, відповідно, не містила ознак фінансового посередництва.

Суд не погоджується з твердженнями відповідача про те, що сама діяльність з надання фізичною особою підприємцем, платником єдиного податку поворотної безвідсоткової фінансової допомоги іншим суб'єктам господарювання може розглядатися як підприємницька діяльність у сфері фінансового посередництва.

Як вказувалось вище, згідно з п. 5 ч. 1 ст. 1 Закону N 2664-III фінансова послуга - операції з фінансовими активами, що здійснюються в інтересах третіх осіб за власний рахунок чи за рахунок цих осіб, а у випадках, передбачених законодавством, і за рахунок залучених від інших осіб фінансових активів, із метою отримання прибутку або збереження реальної вартості фінансових активів. Натомість, кількість її надання не обмежена законодавством.

Що стосується посилань відповідача на те, що за визначенням фінансової послуги, операції з фінансовими активами можуть здійснюватися в інтересах третіх осіб і без мети отримання прибутку, а з метою збереження реальної вартості активів, суд зазначає, що в контексті норми п. п. 6 п. п. 291.5.1. п. 291.5. ст. 291 ПК України, законодавець пов'язує заборону на здійснення діяльності суб'єктами господарювання - платниками єдиного податку із здійсненням діяльності саме у сфері фінансового посередництва, а не з наданням фінансових послуг.

Відтак, суд приходить до висновку, що фізична особа-підприємець, надаючи позику не втратив права перебування на спрощеній системі оподаткування.

Календарь

На этой неделе
событий нет

Вверх
Закрыть
Заказать обратный звонок
Будет выполнено оформление подписки на выбранное издание
Телефон
Оформить
Вернуться
Закрыть
Извините, на выбранный вами период подписка не осуществляется. Для того чтобы задать свой вопрос звоните на наши контактные телефоны или воспользуйтесь формой обратной связи