Новости

Звільнення працівника, який без попередження виїхав за кордон: пояснює Держпраці

26.02.2024
Тема:

Інспектори Південно-Східного МУ Державної служби з питань праці на офіційному сайті (https://dp.dsp.gov.ua/ «Новини» «з питань праці») на запитання, чи можна звільнити працівника, який без попередження виїхав за кордон під час воєнного стану, відповіли так. Звільнення працівників має відбуватися за процедурами, передбаченими чинним законодавством. Звільнення працівників за власним бажанням та за угодою сторін здійснюється на підставі заяви працівника. Якщо працівник залишив робоче місце і не виконує свої трудові обов’язки у зв’язку з воєнними діями, то такий факт не може розглядатися як прогул без поважної причини.

А отже, інспектори Держпраці рекомендували роботодавцям за відсутності заяви працівника про звільнення не вирішувати питання щодо звільнення працівника до закінчення бойових дій. В цьому випадку в табелі обліку робочого часу такого працівника інспектори порадили проставляти позначку «інші причини відсутності». Водночас вони зауважили, що підстав для збереження заробітку за таким працівником у роботодавця немає. Також у разі потреби виконання обов’язків відсутнього працівника роботодавець може прийняти на його місце іншого працівника на умовах строкового трудового договору.

Щодо цього питання радимо також ознайомитися з нашими матеріалами:

Календарь

На этой неделе
событий нет

Вверх
Закрыть
Заказать обратный звонок
Будет выполнено оформление подписки на выбранное издание
Телефон
Оформить
Вернуться
Закрыть
Извините, на выбранный вами период подписка не осуществляется. Для того чтобы задать свой вопрос звоните на наши контактные телефоны или воспользуйтесь формой обратной связи