Новости

Зміна групи платників єдиного податку протягом року

08.02.2024
Тема:

У разі якщо ФОП протягом 2023 року перебував на різних групах платників єдиного податку, то під час складання річної декларації потрібно враховувати наступне.

Якщо ФОП у 2023 році був платником єдиного податку за ставкою 2 %, а потім перейшов на сплату єдиного податку за ставкою 3 (5) %, то в річній декларації він відображає доходи за період сплати податку за ставкою 3 (5) %. Доходи за період сплати податку за ставкою 2 % варто було відобразити в декларації за формою, затвердженою Наказом № 124, і вони не входять до загальної суми доходу, яку вказують у річній декларації.

Якщо протягом 2023 року ФОП змінював групу 2 на групу 3, то в річній декларації він відображає всі доходи як за період перебування в групі 2 (заповнюючи розділ III "Показники господарської діяльності для платників єдиного податку другої групи"), так і за період сплати єдиного податку 3 (5) % у групі 3 (розділ при цьому як розділ ІV).

Роз'яснення ДПС з категорії 107.01.05 розділу "Запитання - відповіді з Бази знань" ЗІР

"…платниками єдиного податку, які змінили групу платника єдиного податку протягом звітного року (з I, II або III кварталу), подається Декларація наростаючим підсумком …, в якій заповнюються відповідні розділи (показники господарської діяльності):

  • для платника єдиного податку відповідної групи, на якій перебував такий платник, - показники за минулий період;
  • для платника єдиного податку відповідної групи, яку обрав (на якій перебуває) такий платник, - показники за податковий (звітний) період".

Календарь

На этой неделе
событий нет

Вверх
Закрыть
Заказать обратный звонок
Будет выполнено оформление подписки на выбранное издание
Телефон
Оформить
Вернуться
Закрыть
Извините, на выбранный вами период подписка не осуществляется. Для того чтобы задать свой вопрос звоните на наши контактные телефоны или воспользуйтесь формой обратной связи