Новости

Порядок обчислення середньої зарплати для виплати компенсації за невикористану відпустку: роз’яснює Мінекономіки

05.02.2024
Тема:

Мінекономіки у роз’ясненні від 01.02.2024, розміщеному на офіційному сайті (https://me.gov.ua/ «Діяльність» «Умови праці» «Оплата праці») зауважили, що обчислення середньої заробітної плати працівникам проводиться відповідно до норм Порядку обчислення середньої заробітної плати, затвердженого постановою КМУ від 08.02.1995 № 100 (далі — Порядок № 100).

Якщо працівник отримує компенсацію за дні відпусток, на які він набув право до 31.12.2023, розрахунок середньої заробітної плати здійснюється з огляду на виплати, нараховані в 2023 році. Тобто в розрахунок включаються місяці, відпрацьовані упродовж 2023 року. Зарплата, нарахована працівнику в 2023 році (за фактично відпрацьований час з 1 січня або з першого числа місяця після оформлення на роботу до першого числа місяця, в якому виплачується компенсація за невикористану відпустку), ділиться на кількість календарних днів у розрахунковому періоді. Отримана середньоденна заробітна плата множиться на кількість днів відпустки, що підлягають оплаті.

Для обчислення середньої заробітної плати для виплати компенсації за невикористані відпустки працівнику за 2024 рік (на які він набув право після 31.12.2023) проводиться з огляду на виплати за останні 12 календарних місяців роботи, що передують місяцю виплати компенсації за невикористані відпустки.

А отже, як пояснили фахівці міністерства, щодо компенсації за невикористані відпустки, право на які було набуто до 31.12.2023 (включно), застосовуємо новий підхід, а щодо компенсації за відпустки починаючи з 01.01.2024 — старий підхід.

Тож при звільнені працівника в 2024 році для розрахунку компенсації за невикористані відпустки роботодавець має обчислювати дві середні заробітні плати. Та й саму компенсацію ділити на дві частини: компенсація за відпустки, право на які набуто до 31.12.2023 та після цієї дати.

Зауважимо, що саме такий підхід для обчислення суми компенсації за невикористану відпустку а 2024 році запропоновано в матеріалі «Відпускні та компенсація 2024 року» цього номера, в якому ви також знайдете приклади розрахунку в різних ситуаціях.

Календарь

На этой неделе
событий нет

Вверх
Закрыть
Заказать обратный звонок
Будет выполнено оформление подписки на выбранное издание
Телефон
Оформить
Вернуться
Закрыть
Извините, на выбранный вами период подписка не осуществляется. Для того чтобы задать свой вопрос звоните на наши контактные телефоны или воспользуйтесь формой обратной связи