Новости

ФОП можуть не виправляти ЄСВ-додаток з нульовими показниками

05.02.2024
Тема:

Податківці у роз’ясненні в категорії 201.06 ЗІР нагадали, що згідно з приписами п. 919 розд. VIII Закону про ЄСВ тимчасово, з 01.03.2022 до припинення або скасування воєнного стану в Україні та протягом 12 місяців після припинення або скасування воєнного стану, особи, зазначені у пп. 4, 5 та 5 1 ч. 1 ст. 4 Закону про ЄСВ (ФОП, зокрема й ті, які обрали спрощену систему оподаткування, особи, які провадять незалежну професійну діяльність та члени фермерського господарства, якщо вони не належать до осіб, які підлягають страхуванню на інших підставах), мають право не нараховувати, не обчислювати та не сплачувати ЄСВ за себе.

При цьому такі особи розрахунок ЄСВ у складі податкової декларації не заповнюють за період, в якому ЄСВ не нараховували, не обчислювали та не сплачували відповідно до абз. 1 п. 919 розд. VIII Закону про ЄСВ.

Водночас податківці зазначили, що платникам, які скористалися «воєнним» звільненням від нарахування та сплати ЄСВ за п. 919 розд. VIII Закону про ЄСВ, але у складі у складі податкової декларації з типом «Звітна» подали Додаток ЄСВ 1 або Додаток 1 з нульовими показниками, подавати податкову декларацію з типом «Звітна нова» («Уточнююча») без розрахунку ЄСВ (Додаток ЄСВ 1, Додаток 1) не потрібно.

Календарь

На этой неделе
событий нет

Вверх
Закрыть
Заказать обратный звонок
Будет выполнено оформление подписки на выбранное издание
Телефон
Оформить
Вернуться
Закрыть
Извините, на выбранный вами период подписка не осуществляется. Для того чтобы задать свой вопрос звоните на наши контактные телефоны или воспользуйтесь формой обратной связи