Новости

Внесення додаткового капіталу без збільшення розміру статутного капіталу: які податкові наслідки для ТОВ?

31.01.2024
Тема:

Положеннями ПКУ не передбачено різниць для коригування фінансового результату до оподаткування у разі внесення засновником додаткового капіталу без збільшення розміру статутного капіталу товариства та подальшим виходом такого учасника зі складу товариства.

Вказані операції відображаються згідно з правилами бухгалтерського обліку при формуванні фінансового результату до оподаткування.

Операція юридичних або фізичних осіб-підприємців, які є платниками ПДВ, з передачі внеску у вигляді товарів до додаткового капіталу товариства з обмеженою відповідальністю відповідно до п. 185.1 ст. 185 Кодексу є операцією з постачання товарів, яка є об'єктом оподаткування ПДВ та оподатковується ПДВ за ставкою 20 відсотків. 

Такі ж самі операції з постачання товарів, якщо вони здійснюються резидентом – неплатником ПДВ, згідно з п. 185.1 ст. 185 Кодексу не є об’єктом оподаткування ПДВ.

Отже, операції із передачі юридичними та/або фізичними особами-підприємцями внесків у вигляді грошових коштів до додаткового капіталу товариства з обмеженою відповідальністю не є об’єктом оподаткування ПДВ.

ІПК ДПС від 19.12.2023р. № 4760/ІПК/99-00-21-02-02

Календарь

На этой неделе
событий нет

Вверх
Закрыть
Заказать обратный звонок
Будет выполнено оформление подписки на выбранное издание
Телефон
Оформить
Вернуться
Закрыть
Извините, на выбранный вами период подписка не осуществляется. Для того чтобы задать свой вопрос звоните на наши контактные телефоны или воспользуйтесь формой обратной связи