Новости

ФОП-загальносистемники за 2023 рік звітуватимуть за оновленою формою Декларації про майновий стан

29.01.2024
Тема:

Нагадаємо, що минулого року Мінфін наказом «Про затвердження Змін до форми податкової декларації про майновий стан і доходи та Інструкції щодо заповнення податкової декларації про майновий стан і доходи» від 28.08.2023 № 467 (далі — наказ № 467) оновив форму Податкової декларації про майновий стан і доходи (далі — Декларація про майновий стан).

Наказ № 467 набув чинності через 30 днів з дня опублікування — 30.12.2023.

Зокрема, в Декларації змінено найменування та нумерацію деяких рядків і приміток та додано нові рядки. Також у новій редакції викладено розділ VI «Розрахунок податкових зобов’язань у зв’язку з виправленням самостійно виявлених помилок у попередніх звітних періодах». Зміни внесено й у додатки до Декларації про майновий стан, зокрема в новій редакції викладено додатки КІК, Ф3 та Ф4.

Податківці на офіційному сайті ДПС України (https://tax.gov.ua/ «Деклараційна кампанія 2024» «Нормативно-правова база. Нова форма декларації про майновий стан і доходи») наголосили, що оновлена форма Декларації про майновий стан діє з 01.01.2024.

Також податківці зауважили, що оновлена форма Декларації передбачає виокремлення податкових зобов’язань з ПДФО при визначенні мінімального податкового зобов’язання (далі — МПЗ) ФОП (крім осіб, що обрали спрощену систему оподаткування) — власниками, орендарями, користувачами на інших умовах (в тому числі на умовах емфітевзису) земельних ділянок, віднесених до сільськогосподарських угідь. Водночас сплата ПДФО при визначенні МПЗ ФОП (крім осіб, що обрали спрощену систему оподаткування) здійснюється за кодом бюджетної класифікації «11010500 — податок на доходи фізичних осіб, що сплачується фізичними особами за результатами річного декларування».

Крім того, контролери наголосили на тому, що значних змін набув порядок розрахунку суми ПДФО, що підлягає поверненню з бюджету у зв’язку із використанням права на податкову знижку за витратами, понесеними відповідно до п. 166.3 ПКУ, крім витрат, зазначених у п.п. 166.3.10 (додаток Ф3 до декларації).

А отже, ФОП, які застосовують загальну систему оподаткування, подаватимуть за 2023 рік Декларацію про майновий стан за новою формою, що її затверджено наказом № 467.

Календарь

На этой неделе
событий нет

Вверх
Закрыть
Заказать обратный звонок
Будет выполнено оформление подписки на выбранное издание
Телефон
Оформить
Вернуться
Закрыть
Извините, на выбранный вами период подписка не осуществляется. Для того чтобы задать свой вопрос звоните на наши контактные телефоны или воспользуйтесь формой обратной связи