Новости

Цифровізація охорони здоров’я у 2024 році – які сервіси будуть впроваджені

22.01.2024
Тема:

Цифровізація охорони здоров’я вже більш як 6 років дозволяє лікарям і пацієнтам користуватися зручними сервісами.

Про функціонування найголовніших з них йшлося на зустрічі представників МОЗ України, НСЗУ та асоціації розвитку інформаційних систем з представниками ЗМІ. Подія організована за сприяння Проєкту USAID «Підтримка реформи охорони здоров’я» у партнерстві з Міністерством охорони здоров’я України.

Зокрема, було презентовано роботу вже впроваджених проєктів і анонсовано плани щодо розвитку цифровізації охорони здоров’я на 2024 рік.

«Цифровізація медичної системи дозволяє досягти кількох цілей: по-перше, вона дозволяє зменшити бюрократію і навантаження на медичних працівників завдяки роботі електронних сервісів; пацієнти завдяки цифровізації можуть отримувати якісні та доступні послуги; і, нарешті, вона надає інструменти для управління, щоб на основі даних формувати політики і приймати ефективні рішення», – зазначила заступниця міністра охорони здоров’я з питань цифровізації Марія Карчевич.

Електронна система охорони здоров’я (ЕСОЗ) – найбільша IT-система України і одна з ключових систем цифрового простору української медицини eHealth.

Сьогодні завдяки новим сервісам, що вже впроваджені в ЕСОЗ, можна: 

  • виписувати електронні направлення;
  • формувати медичні висновки про народження та тимчасову непрацездатність;
  • придбати рецептурні ліки за електронним рецептом від лікаря; 
  • отримувати ліки, а також тест-смужки для глюкометрів за е-рецептом у межах програми реімбурсації тощо.

В електронній системі охорони здоровʼя також став доступним функціонал обліку реабілітаційних втручань. Внесено понад мільйон записів (з використанням МКФ) щодо провадження реабілітації.

Крім сервісів, впроваджених в ЕСОЗ, уже запущено пілот електронної системи управління запасами ліків та медичних виробів «e-Stock», розвинуто нові модулі системи «MedData», серед яких – модуль «гуманітарна допомога», «Вакцинація» та «Облік».

Що буде вдосконалено і впроваджено у 2024 році?

Запрацює кабінет пацієнта, тож в українців з’явиться можливість зокрема і заключати декларацію з лікарем онлайн.

Окрім цього, буде розширено функціонал реабілітаційних втручань, продовжиться впровадження системи верифікації лікарських засобів, продовжуватиметься робота над цифровізацією ВЛК та МСЕК.

Календарь

На этой неделе
событий нет

Вверх
Закрыть
Заказать обратный звонок
Будет выполнено оформление подписки на выбранное издание
Телефон
Оформить
Вернуться
Закрыть
Извините, на выбранный вами период подписка не осуществляется. Для того чтобы задать свой вопрос звоните на наши контактные телефоны или воспользуйтесь формой обратной связи