Новости

Мінцифри повідомило про створення робочої групи, що працюватиме над нормативною базою еАкцизу

12.01.2024
Тема:

Про еАкциз:

Ще у червні 2023 року Верховна Рада ухвалила Закон № 3173-IX  про еАкциз, що став основою для створення майбутньої системи.

Після впровадження еАкцизу маршрут усіх тютюнових та алкогольних виробів можна буде відстежити за допомогою технології Track&Trace.

В Україні працюватиме система простежуваності, схожа на європейську Tobacco Track & Trace system, що діє в ЄС з 2019 року. 

У системі еАкциз зберігатиметься інформація про кожен унікальний ідентифікатор, нанесений на продукцію. За допомогою нього можна повністю відтворити історію переміщень кожного конкретного товару. Трекінг дозволятиме моніторити поточне місце розташування та фіксувати всі переміщення продукту. А трейсинг дасть можливість перевірити маршрут продукту аж від виробництва.

Зареєстрований у системі ліцензований виробник зможе генерувати і наносити електронну акцизну марку на кожну пляшку алкоголю чи пачку сигарет ще на конвеєрі. Імпортери маркуватимуть продукцію до або після перетину кордону.

амовлення електронних марок у системі "еАкциз" буде безкоштовним. Виробник чи імпортер зможуть самостійно надрукувати електронні акцизні марки або замовити їх друк у будь-якій друкарні на свій розсуд.

Це спрощує процедуру оформлення марок, позбавляє бізнес паперової тяганини та візитів до ДПС. Виробник або імпортер зможуть активувати марку в системі "еАкциз" після її нанесення та сплати акцизного податку.

Запровадження еАкцизу ускладнить продаж продукції з підробленими акцизними марками у магазинах. Кожен споживач, зчитавши код через Дію, зможе перевірити алкоголь та цигарки і визначити, перед ним оригінальний продукт чи підробка. У разі виявлення фальсифікату споживачі зможуть миттєво сповістити про це через застосунок Дія.

Крім того, ввести Е-Акциз Україну, як майбутнього члена Євросоюзу, зобов'язує директива Європарламенту № 2014/40/ЄС. 

Електронна акцизна марка та система простежуваності почнуть діяти в Україні з січня 2026 року.

Календарь

На этой неделе
событий нет

Вверх
Закрыть
Заказать обратный звонок
Будет выполнено оформление подписки на выбранное издание
Телефон
Оформить
Вернуться
Закрыть
Извините, на выбранный вами период подписка не осуществляется. Для того чтобы задать свой вопрос звоните на наши контактные телефоны или воспользуйтесь формой обратной связи