Новости

В які строки слід подати оновлені дані про бенефіціарів та структуру власності?

09.01.2024
Тема:

У своєму листі Мінʼюст від 27.12.2023 №173167/8.4.3/32-23 зазначив щодо строків подання даних про бенефіціарів та структуру власності.

Посилання на лист Мінʼюста від 27.12.2023 №173167/8.4.3/32-23 

Відповідно до частини четвертої розділу X Прикінцевих та перехідних положень Закону України від 06.12.2019 N 361-IX встановлено, що юридичні особи, зареєстровані до набрання чинності нормативно-правовими актами, якими були затверджені положення про форму та зміст структури власності і методологія визначення юридичною особою КБВ (крім осіб, зазначених у частині восьмій статті 5-1 цього Закону, та юридичних осіб, які подали відомості про КБВ та структуру власності), подають інформацію про КБВ в обсязі, визначеному цим Законом, та структуру власності в порядку, встановленому Законом про реєстрацію, протягом шести місяців з дня набрання чинності нормативно-правовими актами, якими будуть затверджені положення про форму та зміст структури власності і методологія визначення юридичною особою КБВ, але не раніше 90 днів з дня припинення або скасування воєнного стану в Україні.

Цією самою нормою встановлено, що у разі виявлення юридичною особою після набрання чинності нормативно-правовими актами, якими будуть затверджені положення про форму та зміст структури власності і методологія визначення юридичною особою КБВ, неповноти, неточностей чи помилок у раніше поданій державному реєстратору інформації про КБВ та структуру власності юридичної особи, така особа протягом шести місяців з дня набрання чинності такими нормативно-правовими актами повторно подає виправлені відомості в порядку, передбаченому Законом про реєстрацію.

Методологію визначення юридичною особою КБВ затверджено постановою Кабінету Міністрів України і Національного банку України від 19.09.2023 №1011, яка набрала чинності 03.10.2023. 

Також у листі відзначено, що зміни до Положення про форму та зміст структури власності, затвердженого наказом Мінфіну від 19.03.2021 №163, за інформацією, отриманою від Міністерства фінансів України, наразі не внесено.

Міністерством фінансів України з метою реалізації положень статті 5-1 Закону № 361 розроблено проєкт наказу "Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 19.03.2021 №163", який оприлюднено на його офіційному вебсайті та надіслано на погодження до заінтересованих органів.
Отже, висновок Мінʼюсту такий: початок перебігу строку, з якого Законом №361 встановлюється обов'язок щодо подання чи виправлення відомостей про КБВ та структуру власності юридичної особи, відбудеться з дня набрання чинності наказом Міністерства фінансів України "Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 19.03.2021 №163".

З 3 жовтня 2023 року відсутній обовʼязок оновлення даних про бенефіціарів, оскільки немає законодавчої підстави. 

Про дату початку перебігу строку та дату його закінчення Міністерство юстиції України поінформує юросіб додатково, - після того як стане відома дата набрання чинності вищевказаним наказом Міністерства фінансів України.

Календарь

На этой неделе
событий нет

Вверх
Закрыть
Заказать обратный звонок
Будет выполнено оформление подписки на выбранное издание
Телефон
Оформить
Вернуться
Закрыть
Извините, на выбранный вами период подписка не осуществляется. Для того чтобы задать свой вопрос звоните на наши контактные телефоны или воспользуйтесь формой обратной связи