Новости

Спрощена система оподаткування за польською моделлю

09.01.2024
Тема:

 Заступниця міністра фінансів Світлана Воробей під час обговорення Національної стратегії доходів повідомила  що Міністерство фінансів розглядає польську модель реформи спрощеної системи оподаткування.

 Розберемо, що собою являє польська податкова система та до яких змін готуватися малому бізнесу

В Польщі існує свій варіант «спрощенки» (Ryczałt widencjonowany).

Як і в Україні, там теж існує власна система КВЕДів - PKWiU, за якими обліковується податкова ставка.

В Польщі диференційована система, там досить багато ставок – від 2% до 20%. Найнижчі податки сплачують ті, хто займаються виробництвом та торгівлею (3%), а от ті підприємці, котрі надають послуги сплачують до бюджету від 12 до 20% свого доходу.

Визначена ставка податку справляється з будь-якого доходу отриманого від підприємницької діяльності без врахування витрат. Ця система віддалено нагадує єдиний податок третьої групи в Україні. 

Ліміт доходу для цілей застосування – 2 млн євро.

Податок сплачується щомісяця або щоквартально (у разі якщо доходи не перевищують 200 000 злотих на рік).

Приклади ставок для польських підприємців на спрощеній системі за напрямками діяльності:

 2% — продаж вироблених непромисловим способом товарів рослинного або тваринного походження, сировина для яких була вирощена цим же підприємцем.

 3% — організація громадського харчування (за винятком реалізації алкогольних напоїв), торгівля (перепродаж) продуктів і напоїв, продаж риби та рибних продуктів рибалками тощо.

 5,5% — будівельні роботи, вантажні перевезення понад 2 тонн й інше.

 8,5% — громадське харчування з алкоголем, виготовлення виробів з матеріалу замовника, доходи від оренди/суборенди, якщо вони не перевищили 100 тис. злотих на рік тощо.

 10% — продаж деяких майнових і немайнових прав або їх частин.

 12,5% — оренда/суборенда на суму, що перевищує 100 тис. злотих на рік.

 17% — паркування, готелі, програмне забезпечення, оптова торгівля, туристичні поїздки, продаж авто та мотоциклів, а також запчастин до них тощо.

 20% — медсестри, акушери, лікарі приватної практики, зубні техніки, перекладачі, вчителі-репетитори й інші.

Однак, зміна податкової моделі не планується у найближчій часовій перспективі. Посадовці з Мінфіну та Верховної Ради не назвали точних параметрів, коли саме та у якому вигляді буде реалізовуватися реформа. Згідно із Стратегією доходів, вона проходитиме у 2025–2027 роках.

Календарь

На этой неделе
событий нет

Вверх
Закрыть
Заказать обратный звонок
Будет выполнено оформление подписки на выбранное издание
Телефон
Оформить
Вернуться
Закрыть
Извините, на выбранный вами период подписка не осуществляется. Для того чтобы задать свой вопрос звоните на наши контактные телефоны или воспользуйтесь формой обратной связи