Новости

Подання звітності за 2023 рік суб’єктами первинного фінмоніторингу

08.01.2024
Тема:

Мінфін на офіційному сайті (https://mof.gov.ua/ «Прес-центр» «Новини та Анонси») нагадав про необхідність подання звітності за 2023 рік суб’єктами первинного фінансового моніторингу (далі — СПФМ), зокрема казино, букмекерами, залами гральних автоматів, онлайн покер румамами, операторами лотерей, аудиторами, бухгалтерами, податковими консультантами, рієлторами, а також торговцями мистецтвом, дорогоцінним камінням і металами.

Інформація, яку наводять у звіті, відображає, зокрема, такі показники:

  • загальну кількість клієнтів СПФМ (у розрізі рівня ризику ділових відносин, фактів їх належності до публічних діячів чи членів сімей таких діячів);
  • кількість та загальний обсяг фінансових операцій (послуг), здійснених (наданих) СПФМ;
  • загальну кількість та обсяг фінансових операцій, за якими було відмовлено СПФМ.

Звіти необхідно надіслати до Мінфіну до 11 січня 2024 року відповідно до наказу МФУ «Деякі питання формування адміністративної звітності Міністерством фінансів України як суб’єктом державного фінансового моніторингу у сфері запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення» від 09.12.2022 № 422 (далі — наказ № 422), норми якого запрацювали з 19.01.2023.

Зауважимо, що форму звітності «Адміністративна звітність Міністерства фінансів України як суб’єкта державного фінансового моніторингу у сфері запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення» (форма № 2-фінмон (річна)) та Інструкцію щодо її заповнення та подання затверджено наказом № 422.

Цю звітність, зокрема, подають суб’єкти аудиторської діяльності, бухгалтери (крім осіб, які надають послуги в рамках трудових правовідносин); суб’єкти господарювання, які надають послуги з бухгалтерського обліку, здійснюють консультування з питань оподаткування, надають посередницькі послуги під час здійснення операцій з купівлі-продажу нерухомого майна та/або консультаційні послуги (за винагороду), пов’язані з купівлею-продажем нерухомого майна, здійснюють торгівлю за готівку дорогоцінними металами і дорогоцінним камінням та виробами з них, проводять лотереї та/або азартні ігри тощо.

Детальні інструкції щодо заповнення та подання звітності були завчасно направлені СПФМ, органам професійного самоврядування, а також розміщені на сайті Мінфіну (https://mof.gov.ua/ «Діяльність» «Фінансовий моніторинг»).

Нагадаємо, що відповідальність за неналежне виконання вимог законодавства у сфері фінансового моніторингу, зокрема за неподання СПФМ достовірної інформації Мінфіну у встановлені строки, встановлено ч. 5 ст. 32 Закону України «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення» від 06.12.2019 № 361-IX.

Календарь

На этой неделе
событий нет

Вверх
Закрыть
Заказать обратный звонок
Будет выполнено оформление подписки на выбранное издание
Телефон
Оформить
Вернуться
Закрыть
Извините, на выбранный вами период подписка не осуществляется. Для того чтобы задать свой вопрос звоните на наши контактные телефоны или воспользуйтесь формой обратной связи