Новости

Документація з ТЦ: чи буде штраф за неподання?

16.11.2023
Тема:

У зв’язку з непоодинокими фактами порушення термінів подання документацій з трансфертного ціноутворення, Центральне міжрегіональне управління ДПС повторно нагадує, що платники податків, що здійснюють контрольовані операції, повинні складати та зберігати документацію з трансфертного ціноутворення за кожний звітний період (пп. 39.4.3 п. 39.4 ст. 39 Кодексу).

Документація з ТЦ – це сукупність документів або єдиний документ, складений у довільній формі, що повинен містити інформацію, зазначену в пп. «а» - пп. «к» пп. 39.4.6 п. 39.4 ст. 39 Кодексу.

Згідно з пп. 39.4.4 п. 39.4 ст. 39 Кодексу на запит ДПС України платники податків протягом 30 календарних днів з дня отримання запиту подають документацію з ТЦ щодо контрольованих операцій, зазначених у запиті.

Документація з ТЦ подається платником податків до контролюючого органу, зазначеного у запиті.

На підставі пп. 39.4.9 п. 39.4 ст. 39 Кодексу ДПС України має право надіслати платнику податків запит з вимогою додатково подати протягом 30 календарних днів з дати його отримання інформацію відповідно до пп. 39.4.6 п. 39.4 цієї статті та/або обґрунтування відповідності умов контрольованої операції принципу "витягнутої руки" у разі встановлення, що подана платником податків документація з ТЦ не містить інформації в обсязі, зазначеному в пп. 39.4.6 п. 39.4 цієї статті, та/або не містить належного обґрунтування відповідності умов контрольованої операції принципу "витягнутої руки";

Зазначена додаткова інформація є невід'ємною частиною документації з ТЦ.

В ст. 120 Кодексу передбачено накладення штрафу (штрафів) за порушення порядку подання  документації з ТЦ у розмірі:

  • 2 розмірів ПМ* за кожний календарний день несвоєчасного подання документації з ТЦ, визначеної пп. 39.4.6 і пп. 39.4.9 п. 39.4 ст. 39 Кодексу, але не більше 200 розмірів ПМ;
  • З % суми контрольованих операцій, щодо яких не була подана документація з ТЦ, визначена пп. 39.4.6 та пп. 39.4.9 п. 39.4 ст. 39 Кодексу, але не більше 200 розмірів ПМ.

Сплата таких фінансових санкцій (штрафів) не звільняє платника податків від обов'язку подання документації з ТЦ.

Неподання платником податків документації з ТЦ після спливу 30 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати штрафу (штрафів), передбаченого цим пунктом, тягне за собою накладення штрафу в розмірі 5 розмірів ПМ за кожен календарний день неподання документації з ТЦ, але не більше 300 розмірів ПМ.

* ПМ - прожитковий мінімум для працездатної особи, встановлений законом на 1 січня податкового (звітного) року

Календарь

На этой неделе
событий нет

Вверх
Закрыть
Заказать обратный звонок
Будет выполнено оформление подписки на выбранное издание
Телефон
Оформить
Вернуться
Закрыть
Извините, на выбранный вами период подписка не осуществляется. Для того чтобы задать свой вопрос звоните на наши контактные телефоны или воспользуйтесь формой обратной связи