Новости

Кабмін затвердив зміни до Порядку використання електронного каталогу

14.11.2023

Кабмін ухвалив постанову від 31.10.2023 № 1135 (далі — постанова № 1135), якою вніс зміни до Порядку формування та використання електронного каталогу, затвердженого постановою КМУ від 14.09.2020 № 822 (далі — Порядок № 822), та Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затверджених постановою КМУ від 12.10.2022 № 1178 (далі — Особливості № 1178). Загалом змін небагацько.

Так, зокрема, згідно з оновленим п. 57 Порядку № 822 в запиті пропозицій постачальників щодо закупівлі товару замовник може визначити тільки інформацію про характеристики товару та їхні допустимі значення в межах специфікації товару, визначеної адміністратором. Запит пропозицій постачальників не має містити вимог до постачальника та інших документів, які не передбачені цим Порядком. Проєкт договору, який має містити запит пропозицій, не має охоплювати характеристик товару, що не визначені запитом пропозицій постачальників. Тобто норма стала суворішою.

Своєю чергою, абз. 2 й 3 п. 12 Особливостей № 1178 викладено в новій редакції, відповідно до якої в запиті пропозицій постачальників щодо предмета закупівлі товару, вартість якого менша ніж 500 тис. гривень, замовник може визначити інформацію про характеристики товару та їхні допустимі значення в межах специфікації товару, визначеної адміністратором електронного каталогу. А запит пропозицій постачальників щодо предмета закупівлі товару, вартість якого дорівнює або перевищує 500 тис. гривень, здійснюють відповідно до специфікації товару, сформованої адміністратором електронного каталогу, яка не передбачає можливості замовника самостійно визначати інформацію про характеристики товару та їхні допустимі значення.

Також скорочено загальний строк для укладення договору замовником із переможцем відбору з 10 до 5 календарних днів із дня визначення ЕСЗ постачальника переможцем відбору. Але в разі обґрунтованої потреби строк для укладення договору може бути продовжено до 10 календарних днів (п. 66 Порядку № 822).

Постанова № 1135 набрала чинності 2 листопада 2023 року.

Календарь

На этой неделе
событий нет

Вверх
Закрыть
Заказать обратный звонок
Будет выполнено оформление подписки на выбранное издание
Телефон
Оформить
Вернуться
Закрыть
Извините, на выбранный вами период подписка не осуществляется. Для того чтобы задать свой вопрос звоните на наши контактные телефоны или воспользуйтесь формой обратной связи