Новости

Чи є пільгою несплата земельного податку за ділянки, непридатні для використання

26.10.2023
Тема:

Коротка:
         Ні, не вважаються пільгою.
         Не подаються податкові декларації з плати за землю за земельні ділянки, що не підлягають оподаткуванню відповідно до ст. 283 Податкового кодексу України.
Повна:
Підпунктом 17.1.4 п. 17.1 ст. 17 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VІ (далі – ПКУ) передбачено, що платник податків має право користуватися податковими пільгами за наявності підстав у порядку, встановленому ПКУ.
Відповідно до п. 30.2 ст. 30 ПКУ підставами для надання податкових пільг є особливості, що характеризують певну групу платників податків, вид їх діяльності, об’єкт оподаткування або характер та суспільне значення здійснюваних ними витрат.
Податкові пільги визначені у Довіднику пільг, що є втратами доходів бюджету, та Довіднику інших податкових пільг, які розміщені на вебпорталі ДПС за посиланням: Головна/Довідники, Реєстри, Переліки/Довідники/Довідники пільг.
Статтею 282 ПКУ визначено перелік пільг щодо сплати земельного податку, а ст. 283 ПКУ перелік земельних ділянок, які не підлягають оподаткуванню земельним податком.
Зокрема, відповідно до п. 283.2 ст. 283 ПКУ не сплачується податок за земельні ділянки, непридатні для використання у зв’язку з потенційною загрозою їх забруднення вибухонебезпечними предметами, у випадку прийняття сільськими, селищними, міськими радами, військовими адміністраціями та військово-цивільними адміністраціями рішень про встановлення податкових пільг зі сплати місцевих податків та/або зборів у порядку, визначеному ПКУ.
До об’єктів оподаткування земельним податком згідно з п.п. 270.1.1 п. 270.1 ст. 270 ПКУ відносяться:     земельні ділянки, які перебувають у власності;

  • земельні частки (паї), які перебувають у власності;
  • земельні ділянки державної та комунальної власності, які перебувають у володінні на праві постійного користування.

Оскільки земельні ділянки, визначені ст. 283 ПКУ, не є об’єктом оподаткування земельним податком, тому положення щодо несплати земельного податку за земельні ділянки (у тому числі непридатні для використання у зв’язку з потенційною загрозою їх забруднення вибухонебезпечними предметами), визначені ст. 283 ПКУ, не вважаються пільгою та не включені до довідників пільг.
При цьому за такі земельні ділянки, що не підлягають оподаткуванню відповідно до ст. 283 ПКУ, не подаються податкові декларації з плати за землю.

Календарь

На этой неделе
событий нет

Вверх
Закрыть
Заказать обратный звонок
Будет выполнено оформление подписки на выбранное издание
Телефон
Оформить
Вернуться
Закрыть
Извините, на выбранный вами период подписка не осуществляется. Для того чтобы задать свой вопрос звоните на наши контактные телефоны или воспользуйтесь формой обратной связи