Новости

Спілка Українських підприємців пропонує відкласти звітність про КІК

24.10.2023
Тема:

Спілка Українських підприємців  закликає відмовитися від обов’язкового подання звітності щодо контрольованих іноземних компаній (КІК) на період дії воєнного стану.

Серед іншого Спілка вважає, що запровадження звітності українськими власниками про контрольовані ними іноземні компанії (КІКи) зараз погіршить бізнес-клімат України з низки причин:

  • звіти можуть бути використані недоброчесними правоохоронцями для тиску на бізнес. В умовах коли все частіше фіксується неправомірний та невмотивований тиск з боку правоохоронних та контролюючих органів українські підприємці втратили довіру і мають усі підстави вважати що відкриття інформації призведе до додаткового тиску.
  • запровадження такої звітності щодо іноземних компаній, в умовах військового стану, повністю відкривають міжнародні бізнес групи українських підприємців що може призвести до завдання шкоди їх діяльності з боку спецслужб російської федерації.
  • правила КІК в Україні є інтегрально значно гіршими ніж у багатьох альтернативних юрисдикціях і є суттєвою завадою для набуття українського податкового резидентства іноземними підприємцями.
  • підприємці несуть значні додаткові витрати на підготовку звітності, що в умовах війни зовсім небажано і бажано направити ці кошти на військову допомогу Україні.

Відповідні рекомендації комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики, який займається підготовкою проекту Закону України від 19.10.2022 року № 8137 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення оподаткування контрольованих іноземних компаній» СУП виклав у листі від 17 жовтня 2023 року.

Раніше Спілка вже добилася відкладення термінів запровадження обов’язкової звітності щодо КІК, тож розраховуємо, що Уряд та Верховна Рада України і цього разу почують голос українського бізнесу та приймуть рішення в інтересах підприємців. Наразі позицію Спілки вже підтримало Міністерство економіки України, яке також вбачає потребу у перенесенні на більш пізній термін звітування по контрольованих компаніях.

Спілка Українських підприємців 

Календарь

На этой неделе
событий нет

Вверх
Закрыть
Заказать обратный звонок
Будет выполнено оформление подписки на выбранное издание
Телефон
Оформить
Вернуться
Закрыть
Извините, на выбранный вами период подписка не осуществляется. Для того чтобы задать свой вопрос звоните на наши контактные телефоны или воспользуйтесь формой обратной связи