Новости

Порядок призначення допомоги по безробіттю під час дії воєнного стану

24.10.2023
Тема:

Заява про надання статусу зареєстрованого безробітного подається до обраного центру зайнятості.

Статус зареєстрованого безробітного надається у день подання ними особистої заяви про надання статусу безробітного, незалежно від наявності або відсутності у нього задекларованого та зареєстрованого місця проживання.

Для взяття на облік у центрі зайнятості особи, які шукають роботу  пред’являють:

  • паспорт громадянина України або інший документ, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України, або єДокумент (на період воєнного стану);
  • посвідку на постійне проживання або е-посвідку на постійне проживання, або посвідчення біженця або особи, яка потребує додаткового захисту або якій надано тимчасовий захист;
  • документ, що засвідчує реєстрацію у Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків, або електронне відображення інформації про реєстраційний номер облікової картки платника податків.

В умовах воєнного стану тривалість виплати допомоги по безробіттю не може перевищувати 90 календарних днів, а для осіб передпенсійного віку (за рік до досягнення відповідного віку та за наявності необхідного для призначення пенсії за віком страхового стажу) -360 календарних днів.

В умовах воєнного стану максимальний розмір допомоги по безробіттю не може перевищувати розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня календарного року. У 2023 році- 6700 гривень.

Таким чином, отримання статусу безробітного надає людині матеріальну державну підтримку, можливість працевлаштуватися та отримати необхідну комунікацію з цього приводу.

Календарь

На этой неделе
событий нет

Вверх
Закрыть
Заказать обратный звонок
Будет выполнено оформление подписки на выбранное издание
Телефон
Оформить
Вернуться
Закрыть
Извините, на выбранный вами период подписка не осуществляется. Для того чтобы задать свой вопрос звоните на наши контактные телефоны или воспользуйтесь формой обратной связи