Новости

Омбудсман закликав володільців персональних даних забезпечити їх захист від незаконного поширення

11.09.2023
Тема:

 Під час парламентського контролю за додержанням законодавства про захист персональних даних було виявлено неправомірне поширення персональних даних  близько 100 осіб шляхом їх розголошення на запит адвоката. 

В Офісі Омбудсмана вказали, що запит адвоката, який був адресований володільцю, стосувався лише отримання персональних даних про свого клієнта, інші персональні дані адвокат не запитував.

Водночас у відповідь на запит адвоката володільцем персональних даних було надано персональні дані не тільки його клієнта, але й інших осіб, які містились у документі.

"Необхідно звернути увагу, що склад та зміст персональних даних мають бути відповідними, адекватними та ненадмірними стосовно визначеної мети їх обробки. Володільці персональних даних зобов’язані забезпечити захист цих даних від випадкових втрати або знищення, від незаконної обробки, в тому числі незаконного знищення чи доступу до персональних даних", – ідеться в повідомленні.

Уповноважений ВРУ з прав людини звернув увагу, що в цьому разі, надаючи копії документів, які містять персональні дані, необхідно було знеособити персональні дані інших осіб.

Як зазначається, з метою дотримання законодавства персональні дані інших осіб підлягають закриттю.

Посадовою особою Секретаріату Уповноваженого ВРУ з прав людини було  складено протокол про адміністративне правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 188-39 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Таким чином, працівники суб'єктів відносин, пов'язаних з персональними даними, зобов'язані не допускати розголошення у будь-який спосіб персональних даних.

Календарь

На этой неделе
событий нет

Вверх
Закрыть
Заказать обратный звонок
Будет выполнено оформление подписки на выбранное издание
Телефон
Оформить
Вернуться
Закрыть
Извините, на выбранный вами период подписка не осуществляется. Для того чтобы задать свой вопрос звоните на наши контактные телефоны или воспользуйтесь формой обратной связи