Новости

Спрощення діяльності малих виробництв виноробної продукції: підписано Закон

04.09.2023
Тема:

Президент України 30.08.2023 підписав Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України щодо розвитку виробництва виноробної продукції та спрощення господарської діяльності малих виробництв виноробної продукції» від 09.08.2023 № 3303-ІХ (далі — Закон № 3303), яким, зокрема, внесено зміни до Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального» від 19.12.1995 № 481/95-ВР в частині спрощення деяких вимог щодо організації господарської діяльності малих виробництв виноробної продукції.

Зокрема, Закон № 3303 передбачає:

  • можливість для малих виробництв виноробної продукції, які отримали ліцензію на виробництво алкогольних напоїв без додавання спирту (вин виноградних, вин плодово-ягідних, напоїв медових), здійснювати оптову та роздрібну торгівлю алкогольними напоями без додавання спирту без отримання окремих ліцензій на таку торгівлю;
  • спрощення вимог до матеріально-технічної бази малих виробництв виноробної продукції;
  • зміни у процедурі подання звітності (замість щомісячної звітності малі виробництва виноробної продукції звітуватимуть щороку) тощо.

Також у новій редакції викладено п. 69.1 підрозд. 10 розд. ХХ ПКУ, яким, зокрема, визначено умови звільнення від відповідальності за невиконання податкових обов’язків платників податків, які мають можливість (або не мають такої можливості) виконувати свої податкові обов’язки щодо дотримання термінів сплати податків і зборів та подання звітності. Оскільки остаточний текст Закону поки що відсутній, детально розглянемо всі зміни після його опублікування.

Закон № 3303 набере чинності з дня, наступного за днем його опублікування (станом на 31.08.2023 — не опублікований).

Календарь

На этой неделе
событий нет

Вверх
Закрыть
Заказать обратный звонок
Будет выполнено оформление подписки на выбранное издание
Телефон
Оформить
Вернуться
Закрыть
Извините, на выбранный вами период подписка не осуществляется. Для того чтобы задать свой вопрос звоните на наши контактные телефоны или воспользуйтесь формой обратной связи