Новости

«Конструктивні дивіденди»: ДПС нагадує про граничні терміни подання звітності

04.09.2023
Тема:

Податківці на офіційному сайті ДПС України (tax.gov.ua «Прес-центр» «Новини») нагадали про наближення періоду подання звітності та сплати податків з доходів нерезидентів, що прирівнюються до дивідендів (далі — «конструктивні дивіденди»).

Зокрема, контролери нагадали, що перелік операцій, які прирівнюються до дивідендів, наведено в п.п. 14.1.49 ПКУ. Водночас положення п.п. 141.4.2 ПКУ вимагають оподаткування податком на доходи нерезидента виплат, які прирівнюються до дивідендів, через невідповідність ціноутворення в таких операціях принципу «витягнутої руки».

Так, відповідно до абз. 4–6 п.п. 14.1.49 ПКУ прирівнюються до дивідендів:

  • суми доходів у вигляді платежів за цінні папери (корпоративні права), що виплачуються на користь нерезидента, зазначеного в п.п. «а», «в», «г» п.п. 39.2.1.1 ПКУ, у контрольованих операціях понад суму, яка відповідає принципу «витягнутої руки»;
  • вартість товарів (робіт, послуг), крім цінних паперів та деривативів, що придбаваються у нерезидента, зазначеного в пп. «а», «в», «г» п.п. 39.2.1.1 ПКУ, у контрольованих операціях понад суму, яка відповідає принципу «витягнутої руки»;
  • сума заниження вартості товарів (робіт, послуг), які реалізуються на користь нерезидента, зазначеного в пп. «а», «в», «г» п.п. 39.2.1.1 ПКУ, у контрольованих операціях порівняно із сумою, яка відповідає принципу «витягнутої руки».

З 01.01.2021 зазначені доходи оподатковуються за ставкою 15 %, якщо інше не передбачено міжнародними угодами, або за формулою, яка визначена п.п. 141.4.2 ПКУ.

Граничний термін сплати податку на доходи нерезидентів («конструктивних дивідендів») за проведені коригування контрольованих операцій 2022 року спливає 30.09.2023.

Також податківці звернули увагу на необхідність декларування таких виплат шляхом подання додатка ПН до Декларації з податку на прибуток підприємств (далі— Декларація з ПНП) за три квартали 2023 року та/або за 2023 рік. Зобов’язання відображають у Декларації з ПНП того звітного періоду, в якому вони сплачені до бюджету. Водночас необхідно враховувати своєчасність сплати податку, зокрема в разі порушення терміну сплати слід відобразити та сплатити штрафні санкції та пеню. Незалежно від факту звільнення від оподаткування відповідно до міжнародних договорів об’єкт оподаткування відображають в Додатку ПН до Декларації з ПНП.

Механізм застосування відповідних міжнародних угод докладно розкрито в узагальнюючій податковій консультації Мінфіну від 20.08.2021 № 480 щодо питань оподаткування доходів нерезидентів, що прирівнюються до дивідендів.

Крім того, податківці запропонували ознайомитися з узагальненою інформацією щодо «конструктивних дивідендів». Зокрема, з визначенням бази оподаткування, термінами сплати, принципами застосування положень міжнародних договорів можна ознайомитись за посиланням: https://tax.gov.ua/data/files/318974.pdf.

Календарь

На этой неделе
событий нет

Вверх
Закрыть
Заказать обратный звонок
Будет выполнено оформление подписки на выбранное издание
Телефон
Оформить
Вернуться
Закрыть
Извините, на выбранный вами период подписка не осуществляется. Для того чтобы задать свой вопрос звоните на наши контактные телефоны или воспользуйтесь формой обратной связи