Новости

Якщо працівник суміщає дві професії, то за якою посадою він має проходити медичний огляд?

29.08.2023
Тема:

Як ми знаємо, суміщення – це виконання працівником на тому самому підприємстві водночас зі своєю основною роботою, обумовленою трудовим договором, додаткових функцій за іншою професією (посадою) або обов’язків тимчасово відсутнього працівника без звільнення від своєї основної роботи в робочий час без зміни його тривалості.

Проведення медичних оглядів працівників, зайнятих на важких роботах, роботах із шкідливими чи небезпечними умовами праці або таких, де є потреба у професійному доборі, медогляди осіб віком до 21 року, визначає Порядок, затверджений наказом Міністерства охорони здоров’я України від 21.05.2007 № 246.

За чинним законодавством роботодавець організовує проведення лабораторних досліджень умов праці з визначенням шкідливих та небезпечних факторів виробничого середовища і трудового процесу на конкретних робочих місцях працівників з метою визначення категорій працівників, які підлягають попередньому (періодичним) медичному огляду, і подає ці дані відповідному територіальному органу Держпраці.

Посадові особи територіального органу Держпраці за участю представника первинної профспілкової організації або уповноваженої працівниками особи підприємства визначають категорії працівників, які підлягають попередньому (періодичним) медичному огляду та складають Акт визначення категорій працівників, які підлягають попередньому (періодичним) медичному огляду.

При визначенні категорій працівників, якщо на робочих місцях, на яких працівник виконує роботи як за основною професією (посадою) так і за суміщенням, підтверджені шкідливі та (або) важки умови праці та (або) роботи, для виконання яких є обов’язковим попередній (періодичні) медичний огляд, то дані професії (посади) заносяться в Акт визначення категорій працівників, які підлягають попередньому (періодичним) медичним оглядам.

У такому випадку працівнику необхідно проводити медичний огляд за двома професіями (посадами).

Календарь

На этой неделе
событий нет

Вверх
Закрыть
Заказать обратный звонок
Будет выполнено оформление подписки на выбранное издание
Телефон
Оформить
Вернуться
Закрыть
Извините, на выбранный вами период подписка не осуществляется. Для того чтобы задать свой вопрос звоните на наши контактные телефоны или воспользуйтесь формой обратной связи