Новости

Компенсація за облаштування робочих місць для осіб з інвалідністю

28.08.2023
Тема:

Уряд постановою КМУ «Деякі питання надання роботодавцям компенсації фактичних витрат за облаштування робочих місць працевлаштованих осіб з інвалідністю» від 22.08.2023 № 893 запровадив програму виплат компенсації роботодавцям за облаштування робочих місць для осіб з інвалідністю І та ІІ груп і затвердив Порядок надання роботодавцям компенсації фактичних витрат за облаштування робочих місць працевлаштованих осіб з інвалідністю (далі — Порядок № 893).

Відповідно до п. 4 Порядку № 896 компенсація надаватиметься регіональним центром зайнятості роботодавцю за облаштування робочого місця працевлаштованої особи з інвалідністю. Компенсація виплачуватиметься в розмірі фактичних витрат роботодавця за облаштування робочого місця працевлаштованої особи з інвалідністю, але не вище граничного розміру компенсації, встановленого абз. 2 п. 5 Порядку № 893:

  • для осіб з інвалідністю І групи — до 100,5 тис. грн (15 МЗП);
  • для осіб з інвалідністю ІІ групи — до 67 тис. грн (10 МЗП).

Компенсуватися будуть витрати на придбання роботодавцем допоміжних засобів для облаштування робочого місця для особи з інвалідністю, перелік яких визначено в Додатку 1 до Порядку № 893, зокрема це:

  • меблі (крісла з регульованими або фіксованими сидіннями, поручні та бруси, розсувні двері, засоби для їх відчинення / зачинення тощо);
  • транспортери для піднімання сходами з електроприводом;
  • допоміжні засоби для позиціонування курсора та тактильних комп’ютерних дисплеїв;
  • брайлівські клавіатури та портативні пристрої;
  • підйомні платформи для робочих місць;
  • допоміжні засоби для відтворення звуку та для забезпечення здатності чути і бачити.

Щоб отримати компенсацію, роботодавцю необхідно подати до регіонального центру зайнятості в паперовій або електронній формі:

  • заяву щодо надання компенсації за формою згідно з додатком 2 до Порядку № 893;
  • копії документів, які підтверджують працевлаштування особи з інвалідністю та придбання роботодавцем допоміжних засобів для облаштування робочого місця (перелік таких документів наведено в п. 6 Порядку № 893).

Календарь

На этой неделе
событий нет

Вверх
Закрыть
Заказать обратный звонок
Будет выполнено оформление подписки на выбранное издание
Телефон
Оформить
Вернуться
Закрыть
Извините, на выбранный вами период подписка не осуществляется. Для того чтобы задать свой вопрос звоните на наши контактные телефоны или воспользуйтесь формой обратной связи